Kacper Urbański jest o krok od opuszczenia Legii Warszawa. Według najnowszych informacji 21-letni pomocnik ma kontynuować karierę w PKO BP Ekstraklasie, a jego nowym klubem będzie Górnik Zabrze. Do finalizacji transferu brakuje już tylko testów medycznych.

Nieudany sezon przy Łazienkowskiej

Urbański trafił do Legii przed rozpoczęciem poprzednich rozgrywek z włoskiej Bolonii i początkowo uchodził za jedno z najciekawszych wzmocnień stołecznego zespołu. Rzeczywistość okazała się jednak znacznie mniej udana. Choć pomocnik miał pojedyncze dobre występy, nie zdołał wywalczyć sobie miejsca w podstawowym składzie.

Jeszcze trudniejsza sytuacja spotkała go po objęciu zespołu przez Marka Papszuna. W końcówce sezonu Urbański praktycznie wypadł z rotacji, a cztery ostatnie ligowe spotkania spędził na ławce rezerwowych.

Legia kończy współpracę

Według informacji Tomasza Włodarczyka z portalu Meczyki trwają rozmowy dotyczące rozwiązania kontraktu zawodnika z Legią. Piłkarz nie pojedzie również z drużyną na zgrupowanie do Niemiec, co tylko potwierdza, że jego odejście jest przesądzone.

Od kilku dni zainteresowanie pomocnikiem wykazywały dwa kluby PKO BP Ekstraklasy. Obok Górnika Zabrze w gronie kandydatów wymieniana była także Korona Kielce.

Górnik najbliżej pozyskania pomocnika

Najnowsze informacje wskazują jednak, że Urbański trafi do Górnika Zabrze. Doniesienia Football Scout potwierdził Mateusz Janiak z „Przeglądu Sportowego Onet”, informując, że do zamknięcia transferu pozostały już jedynie testy medyczne.

Jeśli nie dojdzie do niespodziewanych komplikacji, 21-latek w najbliższych dniach zostanie nowym zawodnikiem zabrzańskiego klubu i spróbuje odbudować swoją formę po nieudanym okresie spędzonym w Warszawie. Górnik przygotowuje się do gry w eliminacjach Ligi Mistrzów, więc Urbański być może będzie mógł zaprezentować się na tle tak uznanych firm jak Fenerbahce. Długofalowo ważniejsze będzie jednak dla niego ustabilizowanie formy i wpływ na ofensywę oraz wyniki Górnika Zabrze.