W minioną niedzielę do gry po ponad półtorarocznej przerwie wrócił Jakub Moder, Polak zagrał 32 minuty w meczu Brighton U21 - Arsenal U21 przegranym przez jego drużynę 3:6. Dla Polaka sam wynik nie był tak istotny jak powrót do walki o punkty po kontuzji jakiej nabawił się 2 kwietnia 2022 roku.

Moder zbiera pochwały za mecz z Arsenalem U21

Ciepło o występie Polaka opowiada trener młodzieżowej drużyny Brighton, Shannon Ruth w taki sposób wypowiedział się na temat Modera w wywiadzie pomeczowym:

Powiedziałem w szatni, że jest on naszym największym pozytywem tego dnia. Chwała zespołowi medycznemu i zespołowi rehabilitacyjnemu, ponieważ wyglądał świetnie, gdy wrócił do gry. Odbył z nami kilka sesji treningowych i pokazał przebłyski jakościowego piłkarza, którym jest. Jestem pewien, że kiedy wróci pełni sprawny, będzie prawdziwym atutem dla pierwszej drużyny.

Kolejny występ Modera najprawdopodobniej już w piątek

Jak na portalu X poinformował Tomasz Włodarczyk, Jakub Moder rozegra 45 minut w piątkowym meczu drużyny Brighton U21 przeciwko rówieśnikom z Aston Villi. To kolejny krok Modera do powrotu do Premier League.