AS Roma cierpi z powodu kontuzji obrońców. To między innymi przekłada się na słaby początek sezonu Serie A. Jose Mourinho poszukuje nowych defensorów, którzy mogliby zmienić ten stan rzeczy. Na liście życzeń wg portalu "Tuttomercatoweb" jest m.in. reprezentant Polski Jakub Kiwior.

Jakub Kiwior – polska nadzieja na lepszą obronę

23-latek w reprezentacji Polski zadebiutował w czerwcu 2022 roku. Wystąpił wówczas w meczach Ligi Narodów z Belgami i Holendrami. Do tej pory Kiwior wystąpił łącznie w siedemnastu meczach. Jako obrońca strzelił jedną bramkę.

23. stycznia 2023 roku został ogłoszony piłkarzem Arsenalu Londyn. Kiwior podpisał czteroletni kontrakt i został czwartym w historii Polakiem, który założył koszulkę Kanonierów. Póki co jednak nie dostał zbyt wielu szans – do tej pory zagrał zaledwie cztery pełne mecze Premier League. Poza tym grał przez sześć minut w meczu Ligi Mistrzów z Sewillą i kilkukrotnie wchodził jako rezerwowy na ostatnie minuty spotkania.

Rzadkie występy nie są korzystne dla Jakuba w kontekście gry w reprezentacji. W związku z tym brana jest pod uwagę opcja nawet półrocznego wypożyczenia do AS Romy. Dla Polaka nie byłby to pierwszy mecz we Włoszech – reprezentował bowiem klub Spezia Calcio. Kiwior mógłby zająć pozycję środkowego obrońcy w miejsce kontuzjowanego Marashy Kumbulli i Chrisa Smallinga. Według włoskich mediów transfer może nastąpić już w styczniu.