109-krotny reprezentant Polski-Jakub Błaszczykowski udzielił wywiadu dla Polsatu Sport, gdzie wypowiedział się na temat aktualnej dyspozycji reprezentacji Polski. Według legendy Wisły Kraków największym problemem naszej kadry narodowej jest brak pewności siebie.

Błaszczykowski wytyka błędy, jakie popełnia reprezentacja Polski

Już w najbliższy piątek na PGE Narodowym Polacy zmierzą się z Czechami w ostatnim meczu eliminacji do Euro 2024. Biało-Czerwoni to spotkanie muszą koniecznie wygrać, aby jeszcze realnie myśleć o bezpośrednim awansie na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy do Niemiec. Nawet jeżeli podopieczni Michała Probierza pokonają w piątkowy wieczór naszych południowych sąsiadów, to muszą także liczyć na inne rozstrzygnięcia w naszej grupie eliminacyjnej.

Żeby Polska miała już zagwarantowany udział w Euro 2024, w grupie E muszą się spełnić dwa scenariusze:

  1. Polska pokonuje Czechów, a poza tym Mołdawia przegra z Albanią i zremisuje z Czechami.
  2. Polska pokonuje Czechów, a poza tym Mołdawia wygrywa z Czechami oraz zremisuje lub przegra z Albanią.

Jeżeli te warianty nie zostaną spełnione, to Biało-Czerwoni będą musieli w marcu rozegrać dwustopniowe baraże o wyjazd na Mistrzostwa Europy do Niemiec.

Dwa dni przed meczem z Czechami głos w sprawie aktualnych problemów reprezentacji Polski zabrał jej były kapitan w latach 2010-2014 - Jakub Błaszczykowski w rozmowie z Michałem Białońskim dla Polsatu Sport.

 -Awans w tym momencie to nie jest prosta sprawa. Umiejętności naszej drużynie na pewno nie brakuje. Musi nabrać doświadczenia. Gra w reprezentacji, a gra w klubie, to teoretycznie to samo - boiska, piłka, zasady są te same, ale odpowiedzialność i presją są zupełnie inne, Przed naszą drużyną jest dużo pracy, aby nabrać pewności siebie i nie bać się popełniania błędów. Bez tego chłopaki nie będą w stanie wyjść na ten wyższy poziom, jaki prezentują niejednokrotnie w klubie. Pokazują tam, że mają spore umiejętności i potrafią grać w piłkę. Jeśli nabiorą pewności siebie, to przełożą to na reprezentację- stwierdził członek klubu Wybitnego Reprezentanta.

Początek spotkania Polska-Czechy zaplanowano w piątek o godzinie 20:45. Cztery dni później na tym samym obiekcie Biało-Czerwoni rozegrają mecz towarzyski z reprezentacją Łotwy.