Apoloniusz Tajner obecnie pełni funkcję posła. W latach 2006-2022 był jednak prezesem Polskiego Związku Narciarskiego. Jako poseł musiał złożyć oświadczenie majątkowe, w związku z czym dowiedzieliśmy się, ile zarobił w skokach narciarskich.

Ile zarobił były prezes PZN?

Apoloniusz Tajner został wybrany na posła. Jak sam przyznał, liczył na ok 12. tysięcy głosów. Ku jego radości otrzymał łącznie aż 20 748 głosów. Jako osoba publiczna był zobligowany do złożenia oświadczenia majątkowego. To pozwoliło nam dowiedzieć się, ile zarobił w skokach narciarskich.

Informacje o zarobkach w Polskim Związku Narciarskim możemy przeczytać w rubryce "Inne dochody osiągane z tytułu zatrudnienia lub innej działalności gospodarczej". Przychód sięga ponad 450 tyś. złotych. Do tego należy dodać aż 77,1 tyś. złotych emerytury oraz 36 tyś. złotych z tytułu umów zleceń.

Pan Apoloniusz posiada ponadto oszczędności w wysokości 65 tyś. złotych w walucie polskiej. Dodatkowo jest współwłaścicielem działki budowlanej o wartości ok. 500 tyś. złotych oraz mieszkania o wartości ok. 250 tyś. złotych.