Ile zarabia Kamil Stoch? Odpowiedź na to pytanie z pewnością ciekawi wielu kibiców skoków narciarskich. Z racji tego, że zarobki skoczków są znane, jesteśmy w stanie wyliczyć, ile zarobił Kamil Stoch na przykład w aktualnym sezonie Pucharu Świata czy za niedawno wygrany Turniej Czterech Skoczni.

Kamil Stoch zarobki

zarobki Kamila Stocha

33-latek od lat znajduje się w czołówce najlepszych skoczków narciarskich. A jak wiadomo – im dłużej jesteś na topie, tym więcej zarabiasz. Majątek Stocha rośnie więc z sezonu na sezon i patrząc na to, w jakiej jest aktualnie dyspozycji, nic nie wskazuje na to, żeby miało się to w najbliższym czasie zmienić.

Międzynarodowa Federacja Narciarska, czyli FIS, pod względem zarobków skoczków jest transparentna i z góry wiadomo, ile dany zawodnik zarabia za konkretne miejsce w konkursie Pucharu Świata. Triumfator zgarnia 10 tysięcy franków szwajcarskich, drugi zawodnik osiem tysięcy, trzeci sześć, a za 30. lokatę płacone jest symboliczne 100 franków.

Łatwo więc wyliczyć, ile Stoch – i pozostali skoczkowie – zarobił w aktualnym sezonie. Po 14 konkursach liderem listy płac Pucharu Świata jest Halvor Egner Granerud. Zawodnik z Norwegii zarobił 105700 franków szwajcarskich, czyli około 440 tysięcy złotych. Jak na jego tle wypada Stoch?

Ile zarobił Kamil Stoch?

Stoch w tej klasyfikacji – po 14 konkursach – zajmuje drugą lokatę. Nasz najlepszy skoczek zarobił 94650 franków szwajcarskich, czyli niemal 400 tysięcy złotych. Oczywiście to nie jedyne pieniądze, jakie Stoch „podniósł” w tym sezonie ze skoczni. Kontrakty sponsorskie i umowy to jedno, natomiast Stoch solidnie wzbogacił się przede wszystkim dzięki triumfowi w noworocznym Turnieju Czterech Skoczni.

Stoch podczas Turnieju Czterech Skoczni zarobił łącznie 58500 franków szwajcarskich, co w przeliczeniu na złotówki daje niemal 245 tysięcy złotych. Złożyły się na to: drugie miejsce w Oberstdofrie (8000 franków szwajcarskich), czwarte miejsce w Garmisch-Partenkirchen (5000 CHF), triumf w Inssbrucku (10000 CHF) oraz wygrane kwalifikacje w Bischofshofen (5500 CHF). Jako że Stoch wygrał również ostatni konkurs, zgarnął za triumf w Bischofschofen kolejne 10000 franków szwajcarskich oraz 20000 CHF za wygraną w całym cyklu Turnieju Czterech Skoczni.

Majątek Stocha

Kamil Stoch majątek

Na majątek Stocha nie składają się tylko pieniądze z sukcesów sportowych, choć one oczywiście służą mu do inwestycji czy zabezpieczenia się na przyszłość. Stoch, wraz z żoną Ewą, prowadzi biznes pod nazwą Kamiland. Jest to marka sprzedające ubrania, czapki czy gadżety sygnowane właśnie nazwiskiem wybitnego skoczka.

Warto dodać, że sporo kasy Stoch zgarnął także, zdobywając dwa złota olimpijskie podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi w 2014 roku. Majątek Stocha zwiększył się wówczas tylko z tego tytułu o niemal 300 tysięcy złotych wypłacane przez Polski Komitet Olimpijski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Medal olimpijski to także dożywotnia emerytura olimpijska, na którą Stoch będzie mógł liczyć po zakończeniu kariery i po 40. urodzinach.