Wisła Kraków przed startem nowego sezonu Fortuna 1 Ligi była głównym faworytem, aby awansować bezpośrednio do PKO BP Ekstraklasy. Niestety Biała Gwiazda po 15 rozegranych spotkaniach w ligowej tabeli zajmuje dopiero 9. miejsce ze stratą 7 punktów do lidera - Arki Gdynia.

Legendarny trener ostro ocenia poczynania Wisły Kraków

W ostatnich trzech meczach podopieczni Radosława Sobolewskiego nie zanotowali ani jednego zwycięstwa. Najpierw w 13. kolejce Fortuna 1 Ligi Wiślacy przegrali na wyjeździe dość niespodziewanie ze znajdującym się obecnie w strefie spadkowej - Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:1. Tydzień później ekipa ze stolicy Małopolski zremisowała bezbramkowo na własnym stadionie z Zagłębiem Sosnowiec. Takim samym rezultatem zakończył się też ostatni mecz przed listopadową przerwą reprezentacyjną z Lechią Gdańsk.

Taki stan rzecz powoduje, że coraz więcej kibiców Białej Gwiazdy żądają od prezesa - Jarosława Królewskiego podjęciu odpowiednich działań. Takim krokiem mogłoby być zwolnienie trenera Wisły Kraków - Radosława Sobolewskiego.

O aktualną grę 13-krotnego Mistrza Polski w Fortuna 1 Ligi w rozmowie z TVP Sport został zapytany były trener Wisły Kraków w latach 2002-2004 i 2010 - Henryk Kasperczak.

- Byłem niedawno na meczu ligowym Wisły Kraków z Zagłębiem Sosnowiec, czy na Pucharze Polski z Polonią Warszawa. Siedziałem i męczyłem się, oglądając to. Myślałem: siedzę tutaj za karę, oglądając taki poziom. To w stosunku do wymogów, jakie istnieją, wypada, jak wypada. Piłka to jest radość, przyjemność i pasja - stwierdził 77-letni trener.

Henryk Kasperczak podczas przygody w Wiśle Kraków zdobył z tym klubem dwukrotnie mistrzostwo Polski, dwukrotnie Puchar Polski, oraz pod jego kierownictwem w 2002 roku Wisła Kraków doszła do ⅛ finału Pucharu UEFA, gdzie lepsza od Białej Gwiazdy była w dwumeczu włoska drużyna Lazio Rzym.