Przed nami mecz, który zaskakuje z powodu miejsc zajmowanych przez te reprezentacje w grupie eliminacyjnej. Kto by się spodziewał, że Gruzja po trzech rozegranych spotkaniach będzie nad Hiszpanią? Faktem jednak jest, że La Furia Roja rozegrała dopiero dwa mecze. Niemniej dwa bardzo różne w skutkach. Czy w takim razie w swojej trzeciej kolejce w końcu nabiorą właściwego dla siebie rozpędu? A może Gruzja zaskoczy po raz kolejny? Przekonamy się 08.09.2023 o godzinie 18:00.

  • Przed pierwszym gwizdkiem tego spotkania Gruzja zajmuje 2. a Hiszpania 4. miejsce w grupie eliminacyjnej.
  • W nadchodzącym meczu na boisko wyjdzie Kvaratskhelia.
  • Mimo że Gruzja zajmuje pozycję wicelidera grupy, to ma ujemny bilans bramkowy (-1).

Gruzja - Hiszpania typy

Gospodarzom nadchodzącego spotkania udało się ugrać cenny remis z Norwegią oraz zgodnie z oczekiwaniami pokonać Cypr. Faktem jednak jest, że Gruzja to trudny teren do zdobycia, a Norwegia aktualnie formą nie zachwyca. Ekipa ze Skandynawii przeważała w tamtym spotkaniu, generując 62% posiadania piłki i xG na poziomie 2.01. Zawodziła u nich jednak skuteczność, ponieważ udało im się pokonać bramkarza rywali jedynie raz. Gruzja w tym samym czasie okazała się bardziej pragmatyczna i przy niskim posiadaniu piłki oraz stwarzanych szansach zdołała przekuć te aspekty na wymierny remisowy wynik.

Data i godzina08.09 - 18:00
Transmisja Polsat Sport Extra
Kurs na zwycięstwo Gruzji8.50
Kurs na zwycięstwo Hiszpanii1.35

Cypr natomiast został pokonany, jednak nie odbyło się to bez walki. Tutaj Gruzja miała już więcej do powiedzenia. Mimo to nadal nie można tu mówić o znacznej przewadze tej reprezentacji. Dodatkowo w kolejnej kolejce mierzyli się oni ze Szkocją, gdzie również udawało im się na zbliżonym poziomie do rywala utrzymywać się przy piłce. Nic z tego jednak nie wychodziło, ani jednego celnego strzału na bramkę przeciwnika.

Hiszpanie znakomicie rozpoczęli te eliminacje. Pewna wygrana nad ekipą Norwegii, od której nie wiedziano zbytnio, czego należy się spodziewać. Okazało się, że La Furia Roja zdołała kompletnie zdominować mecz i strzelić aż trzykrotnie, kiedy według statystyk należałoby oczekiwać 1.71 gola. Jednakże znaleźli oni swojego pogromcę w reprezentacji Szkocji, która jest na tę chwilę rewelacją swojej grupy. Szkoci pozwolili oddać piłkę Hiszpanom aż na 67% czasu gry, a mimo to nie dali oni wygenerować rywalom dogodnych sytuacji. Zwarte, kompaktowe bronienie okazało się skuteczne, a kontry zabójczo groźne.

Gruzja - Hiszpania kursy bukmacherskie

Mimo dość dobrej postawy Gruzji zdaniem legalnych bukmacherów faworyt jest jeden. Kurs na zwycięstwo Gruzji oscyluje w granicy 8.50. Remis wycenia się na 5.20. Natomiast trzy punkty dla La Furia Roja warte są obecnie 1.35.

Hiszpanie w międzyczasie rozprawili się w ramach Ligi Narodów z Włochami oraz w finale z Chorwacją. Pokazali, że ich potknięcie ze Szkotami traktować można jako zwykłą wpadkę. Spodziewać możemy się ich dominacji na boisku, jednak ekipy Gruzji nie należy lekceważyć przed ostatnim gwizdkiem. Raczej nie wierzę w ich wygraną, jednak sądzę, że w kwestii posiadania piłki, nie pozwolą oni sobie zjechać poniżej 30%. Z tego powodu na mecz Gruzja - Hiszpania w eliminacjach do Mistrzostw Europy jest: Hiszpania poniżej 70,5% posiadania piłki po kursie 1.82 na Betfan.

Promocje od bukmacherów

Przerwa w piłce klubowej oznacza starcia reprezentacyjne. Te zaś nierzadko przyciągają szerokie grono kibiców. Zdają sobie z tego sprawę legalni bukmacherzy i co i rusz przygotowują oni dla nas kolejne promocje. Jedną z nich jest okazja od Betcris na zgarnięcie aż pięciu freebetów! Aby tego dokonać, należy wpłacić minimum 50 zł i postawić kupon AKO z co najmniej trzema zdarzeniami, a kurs pojedynczego zdarzenia nie może być mniejszy niż 1.30. Więcej informacji tutaj - 5 freebetów na eliminacje EURO.

Przewidywane składy

W żadnej z reprezentacji nie należy oczekiwać większych zmian względem poprzednich spotkań. Nie borykają się one ze znacznymi kontuzjami i raczej przed pierwszym gwizdkiem obaj selekcjonerzy będą mieli swoich najlepszych graczy do dyspozycji.

  • Gruzja: Mamardashvili; Kvirkvelia, Kashia, Dvali; Gocholeishvili, Chakvetadze, Aburjania, Kiteishvili, Azarovi; Mikaudtadze, Kvaratskhelia
  • Hiszpania: Simon; Carvajal, Le Normand, Laporte, Balde; Rodri, Ruiz; Asensio, Gavi, Olmo; Morata

Wyniki ostatnich meczów

Hiszpania w eliminacjach rozegrała jedno spotkanie mniej, jednak walczyli oni na polu Ligi Narodów. Jeśli więc chodzi o poziom zgrania w ostatnim czasie, mieli oni więcej okazji, aby nad tym popracować, niż reprezentacja Gruzji.

Sprawdź również typy na Argentyna - Ekwador.

Gruzja - ostatnie wyniki

20.06.23 - Szkocja - Gruzja 2:0 (el.EU) PORAŻKA

17.06.23 - Cypr - Gruzja 1:2 (el.EU) WYGRANA

28.03.23 - Gruzja - Norwegia 1:1 (el.EU) REMIS

Hiszpania - ostatnie wyniki

18.06.23 - Chorwacja - Hiszpania 0:1 (LN) WYGRANA

15.06.23 - Hiszpania - Włochy 2:1 (LN) WYGRANA

28.03.23 - Szkocja - Hiszpania 2:0 (el.EU) PORAŻKA

Gruzja - Hiszpania mecz w eliminacjach EURO

Hiszpania z lekka zaniedbała eliminacje na rzecz walki o Ligę Narodów. Teraz jednak przyszedł odpowiedni czas, żeby wrócić na należyte dla siebie miejsce w grupie. Hiszpanie zdają sobie sprawę, że przedostatnia pozycja w tabeli im wręcz nie przystoi. W reprezentacji należy więc oczekiwać sporego zaangażowania i pokazania, na co stać La Furia Roja.

Transmisja

A potyczkę na Gruzińskiej ziemi będzie można śledzić na Polsat Sport Extra.