Czas na kolejną galę walk na gołe pięści – Gromda! Gdzie oglądać galę Gromda? Ile kosztuje PPV gali Gromda? Gdzie znajdziesz transmisję gali Gromda? Odpowiedzi na kluczowe pytania na temat gali Gromda poznacie w tym tekście!

Gromda – co to takiego?

Gromda to projekt promotora pięściarskiego Mariusza Grabowskiego oraz znanego polskiego komentatora sportowego Mateusza Borka, w którym zawodnicy biją się na zasadach bokserskich bez rękawic – na gołe pięści. Pierwsza gala Gromda odbyła się w czerwcu tego roku i w sieci natychmiast pojawiły się pytania – gdzie oglądać Gromdę? Jaka TV pokazuje gale Gromda? Czy gale Gromda można oglądać live? Nic dziwnego bowiem pojedynki walk na gołe pięści od jakiegoś czasu cieszą się sporym zainteresowaniem na całym świecie.

Gdzie oglądać gale Gromda? Gromda PPV

Gal Gromda nie pokazuje żadna z polskich TV. Brutalne pojedynki walk na gołe pięści można oglądać tylko i wyłącznie w systemie PPV. Transmisję od pierwszej gali można wykupić na platformie Gromda TV. Dostęp do gali Gromda w systemie PPV kosztuje 34,99 zł. W zamian otrzymujemy dostęp do transmisji, podczas której możemy śledzić studio, wywiady i oczywiście same, niezwykle krwawe pojedynki. Na platformie Gromda TV można obejrzeć najnowszą galę Gromda live, ale także wykupić dostępy do wcześniejszych gal i przypomnieć sobie efektowne nokauty lub nadrobić pojedynki, które się przeoczyło.

Gromda – oglądalność

Projekt Gromda od samego początku budzi sporo kontrowersji. Jedni kibice sportów walki emocjonują się tego typu wydarzeniami, szukając emocji i krwawych pojedynków. Inni z kolei uważają, że nie ma to kompletnie nic wspólnego ze sportem i prędzej czy później dojdzie do tragedii. Wszystko z racji tego, że zawodnicy biją się bez rękawic, na gołe pięści. Oglądalność gali Gromda była więc jedną wielką zagadką. Organizatorzy sporo ryzykowali, nie mając porównania na polskim rynku do innych tego typu wydarzeń. Grabowski po pierwszej gali Gromda był jednak bardzo zadowolony z tego, ile pakietów PPV udało się sprzedać.

Taki wynik oglądalności wzięlibyśmy w ciemno. Opinie o gali są bardzo dobre. Gromda pokazała, ze ludzie czekali na walki na gołe pięści – przyznał Grabowski, nie zdradzając konkretnie, ile dokładnie PPV udało się sprzedać.

Warto dodać, że cena PPV na gale Gromda jest zbliżona do tej, którą kibice płacą za dostęp do gal FAME MMA. Z kolei PPV na gale KSW jest znacznie droższe. Fani sportów walki mają więc w Polsce spory wybór, ale coraz więcej wydarzeń organizowanych jest w stylu amerykańskim, a więc w systemie PPV, a nie w otwartych telewizjach. W obecnych czasach jest to wręcz konieczne z perspektywy organizatorów.

Gromda a konkurencja

O sukcesie Gromdy najlepiej świadczy fakt, że kilka miesięcy po tym, jak weszli na rynek, podobną galę zorganizował Maciej Kawulski, jeden z szefów KSW. Na premierowej gali Genesis, bo tak nazywa się jego gala, w walce wieczoru zmierzyli się Marcin „Różal” Różalski i Josh Barnett. W starciu byłego mistrza KSW z byłym mistrzem UFC górą był ten drugi, pokonując Polaka przed czasem.

Swoje gale w podobnym stylu organizuje także federacja WOTORE, czyli, w skrócie, MMA na gołe pięści. W tym jednak przypadku, w opinii ekspertów i kibiców, pojedynki nie są tak efektowne, jak na Gromdzie czy Genesis. Zawodnicy mogą bowiem wykorzystywać umiejętności parterowe, przez co często brakuje efektownych wymian w stójce i krwi. Tego właśnie oczekują ludzie, wykupując PPV na wydarzenia takie jak Gromda.


Czy GROMDĘ można oglądać na PPV?
Tak, galę Gromda można obejrzeć na PPV w cenie 34,99.
Czyj jest projekt GROMDA?
Projekt został stworzony przez Mariusza Grabowskiego oraz Mateusza Borka Aktualnie odpowiada za niego tylko Grabowski.