Czas na kolejną galę walk na gołe pięści – Gromda! Hitowy turniej Gromda Beach odbędzie się 6 sierpnia. Gdzie oglądać galę Gromda? Ile kosztuje PPV gali Gromda? Gdzie znajdziesz transmisję gali Gromda? Odpowiedzi na kluczowe pytania na temat gali Gromda poznacie w tym tekście!

Gromda – co to takiego?

transmisje gromdy

Gromda to projekt promotora pięściarskiego Mariusza Grabowskiego oraz znanego polskiego komentatora sportowego Mateusza Borka, w którym zawodnicy biją się na zasadach bokserskich bez rękawic – na gołe pięści. Pierwsza gala Gromda odbyła się w czerwcu tego roku i w sieci natychmiast pojawiły się pytania – gdzie oglądać Gromdę? Jaka TV pokazuje gale Gromda? Czy gale Gromda można oglądać live? Nic dziwnego – pojedynki walk na gołe pięści od jakiegoś czasu cieszą się sporym zainteresowaniem na całym świecie i prędzej czy później musiały przybyć także do Polski.

Gdzie oglądać gale Gromda? Gromda PPV

Gal Gromda nie pokazuje żadna z polskich TV. Brutalne pojedynki walk na gołe pięści można oglądać tylko i wyłącznie w systemie PPV, które Gromda sprzedaje od pierwszej gali na platformie Gromda TV. Dostęp do gali Gromda w systemie PPV kosztuje 19,99 zł. W zamian otrzymujemy dostęp do transmisji, podczas której możemy śledzić studio, wywiady i oczywiście same, niezwykle krwawe pojedynki. Na platformie Gromda TV można obejrzeć najnowszą galę Gromda live, ale także wykupić dostępy do wcześniejszych gal i przypomnieć sobie efektowne nokauty lub nadrobić pojedynki, które się przeoczyło. Dostępy do transmisji gal Gromda I i Gromda II również kosztują 19,99 zł.

Obejrzyj także na streamie online

Gromda – oglądalność

oglądalność gromdy

Projekt Gromda od samego początku budzi sporo kontrowersji. Jedni kibice sportów walki emocjonują się tego typu wydarzeniami, szukając emocji i krwawych pojedynków, inni z kolei uważają, że nie ma to kompletnie nic wspólnego ze sportem i że prędzej czy później dojdzie na jednej z takich gal do tragedii. Wszystko z racji tego, że zawodnicy biją się bez rękawic, na gołe pięści. Oglądalność gali Gromda była więc jedną wielką zagadką i organizatorzy – Mariusz Grabowski i Mateusz Borek – sporo ryzykowali, nie mając porównania na polskim rynku do innych tego typu wydarzeń. Grabowski, szef grupy Tymex Boxing Promotions, po pierwszej, czerwcowej gali Gromda był jednak bardzo zadowolony z tego, ile pakietów PPV udało się sprzedać.

– Taki wynik oglądalności wzięlibyśmy w ciemno. Opinie o gali są bardzo dobre. Gromda pokazała, ze ludzie czekali na walki na gołe pięści – przyznał Grabowski, nie zdradzając konkretnie, ile dokładnie PPV udało się sprzedać.

Warto dodać, że cena PPV na gale Gromda jest zbliżona do tej, którą kibice płacą za dostęp do gal FAME MMA. Z kolei PPV na gale KSW kosztuje 40 złotych. Fani sportów walki mają więc w Polsce spory wybór, ale coraz więcej wydarzeń organizowanych jest w stylu amerykańskim, a więc w systemie PPV, a nie w otwartych telewizjach. Jest to wręcz konieczne z perspektywy organizatorów zwłaszcza w dobie pandemii koronawirusa i przy zamkniętych trybunach. Organizatorzy muszą więc zarobić na sprzedaży PPV, skoro nie mogą tego zrobić na dystrybucji biletów.

Gromda a konkurencja

O sukcesie Gromdy najlepiej świadczy fakt, że kilka miesięcy po tym, jak weszli na rynek, podobną galę zorganizował Maciej Kawulski, jeden z szefów KSW. Na premierowej gali Genesis, bo tak nazywa się jego gala, w walce wieczoru zmierzyli się Marcin „Różal” Różalski i Josh Barnett. W starciu byłego mistrza KSW z byłym mistrzem UFC górą był ten drugi, pokonując Polaka przed czasem.

Swoje gale w podobnym stylu organizuje także federacja WOTORE, czyli, w skrócie, MMA na gołe pięści. W tym jednak przypadku, w opinii ekspertów i kibiców, pojedynki nie są tak efektowne, jak na Gromdzie czy Genesis. Zawodnicy mogą bowiem wykorzystywać umiejętności parterowe, przez co często brakuje efektownych wymian w stójce i krwi, czyli tego, czego oczekują ludzie, wykupując PPV na tego typu wydarzenia.

FAQ – Pytania i odpowiedzi

Czy GROMDĘ można oglądać na PPV?

Tak, galę Gromda można obejrzeć na PPV w cenie 19,99.

Czyj jest projekt GROMDA?

Projekt został stworzony przez Mariusza Grabowskiego oraz Mateusza Borka.

Zobacz również jak typować walki Gromda.