Czas na kolejną galę walk na gołe pięści – Gromda! Hitowy turniej Gromda Beach odbędzie się 6 sierpnia. Gdzie oglądać galę Gromda? Ile kosztuje PPV gali Gromda? Gdzie znajdziesz transmisję gali Gromda? Odpowiedzi na kluczowe pytania na temat gali Gromda poznacie w tym tekście!

Gromda – co to takiego?

transmisje gromdy

Gromda to projekt promotora pięściarskiego Mariusza Grabowskiego oraz znanego polskiego komentatora sportowego Mateusza Borka, w którym zawodnicy biją się na zasadach bokserskich bez rękawic – na gołe pięści. Pierwsza gala Gromda odbyła się w czerwcu tego roku i w sieci natychmiast pojawiły się pytania – gdzie oglądać Gromdę? Jaka TV pokazuje gale Gromda? Czy gale Gromda można oglądać live? Nic dziwnego – pojedynki walk na gołe pięści od jakiegoś czasu cieszą się sporym zainteresowaniem na całym świecie i prędzej czy później musiały przybyć także do Polski.

Gdzie oglądać gale Gromda? Gromda PPV

Gal Gromda nie pokazuje żadna z polskich TV. Brutalne pojedynki walk na gołe pięści można oglądać tylko i wyłącznie w systemie PPV, które Gromda sprzedaje od pierwszej gali na platformie Gromda TV. Dostęp do gali Gromda w systemie PPV kosztuje 19,99 zł. W zamian otrzymujemy dostęp do transmisji, podczas której możemy śledzić studio, wywiady i oczywiście same, niezwykle krwawe pojedynki. Na platformie Gromda TV można obejrzeć najnowszą galę Gromda live, ale także wykupić dostępy do wcześniejszych gal i przypomnieć sobie efektowne nokauty lub nadrobić pojedynki, które się przeoczyło. Dostępy do transmisji gal Gromda I i Gromda II również kosztują 19,99 zł.

Obejrzyj także na streamie online

Gromda – oglądalność

oglądalność gromdy

Projekt Gromda od samego początku budzi sporo kontrowersji. Jedni kibice sportów walki emocjonują się tego typu wydarzeniami, szukając emocji i krwawych pojedynków, inni z kolei uważają, że nie ma to kompletnie nic wspólnego ze sportem i że prędzej czy później dojdzie na jednej z takich gal do tragedii. Wszystko z racji tego, że zawodnicy biją się bez rękawic, na gołe pięści. Oglądalność gali Gromda była więc jedną wielką zagadką i organizatorzy – Mariusz Grabowski i Mateusz Borek – sporo ryzykowali, nie mając porównania na polskim rynku do innych tego typu wydarzeń. Grabowski, szef grupy Tymex Boxing Promotions, po pierwszej, czerwcowej gali Gromda był jednak bardzo zadowolony z tego, ile pakietów PPV udało się sprzedać.

- Taki wynik oglądalności wzięlibyśmy w ciemno. Opinie o gali są bardzo dobre. Gromda pokazała, ze ludzie czekali na walki na gołe pięści – przyznał Grabowski, nie zdradzając konkretnie, ile dokładnie PPV udało się sprzedać.

Sprawdź także: Karta Walk Gromda

Warto dodać, że cena PPV na gale Gromda jest zbliżona do tej, którą kibice płacą za dostęp do gal FAME MMA. Z kolei PPV na gale KSW kosztuje 40 złotych. Fani sportów walki mają więc w Polsce spory wybór, ale coraz więcej wydarzeń organizowanych jest w stylu amerykańskim, a więc w systemie PPV, a nie w otwartych telewizjach. Jest to wręcz konieczne z perspektywy organizatorów zwłaszcza w dobie pandemii koronawirusa i przy zamkniętych trybunach. Organizatorzy muszą więc zarobić na sprzedaży PPV, skoro nie mogą tego zrobić na dystrybucji biletów.

 

 

Gromda a konkurencja

O sukcesie Gromdy najlepiej świadczy fakt, że kilka miesięcy po tym, jak weszli na rynek, podobną galę zorganizował Maciej Kawulski, jeden z szefów KSW. Na premierowej gali Genesis, bo tak nazywa się jego gala, w walce wieczoru zmierzyli się Marcin „Różal” Różalski i Josh Barnett. W starciu byłego mistrza KSW z byłym mistrzem UFC górą był ten drugi, pokonując Polaka przed czasem.

Swoje gale w podobnym stylu organizuje także federacja WOTORE, czyli, w skrócie, MMA na gołe pięści. W tym jednak przypadku, w opinii ekspertów i kibiców, pojedynki nie są tak efektowne, jak na Gromdzie czy Genesis. Zawodnicy mogą bowiem wykorzystywać umiejętności parterowe, przez co często brakuje efektownych wymian w stójce i krwi, czyli tego, czego oczekują ludzie, wykupując PPV na tego typu wydarzenia.

FAQ - Pytania i odpowiedzi

Czy GROMDĘ można oglądać na PPV?

Tak, galę Gromda można obejrzeć na PPV w cenie 19,99.

Czyj jest projekt GROMDA?

Projekt został stworzony przez Mariusza Grabowskiego oraz Mateusza Borka.

Zobacz również jak typować walki Gromda.