Wczoraj wieczorem były zawodnik organizacji Fame MMA - Marcin Dubiel, opublikował na swoim kanale YouTube 14-minutowy film pod tytułem: Nieznane ofiary PANDORA GATE, gdzie influencer, przedstawił reakcje jego najbliższej rodziny: mamy i rodzeństwa na temat tej afery.

Sylwester Wardęga ogląda film Dubiela

Z większości filmu dowiadujemy się, że sam Dubiel od trzech tygodni nie wychodził z domu, jeżeli już udało mu się wyjść, to ma ze sobą gaz pieprzowy, gdyby ktoś chciał go zaatakować. Do tego musiał zmienić sobie numer telefonu, a jego wszystkie biznesy upadły. Natomiast youtuber zaapelował do widzów, aby nie atakować jego rodziny, ponieważ jego rodzeństwo musi w szkole radzić sobie z atakami fizycznymi i wyzwiskami ze strony rówieśników, natomiast mama ma otrzymywać telefony z groźbami.

Sam materiał nie przyjął się dobrze. Wiele osób krytykuje postawę Dubiela, który w swoim dał miniaturkę z płaczącą mamą, żeby wzbudzić litość i zrozumienie dla swoich odbiorców. Także pokazanie jego najbliższej rodziny na filmie na pewno nie jest czymś dobrym. Do tych argumentów odniósł się wczoraj na platformie YouTube podczas live - Sylwester Wardęga, który odniósł się krytycznie do filmu byłego zawodnika federacji FAME.

Wardęga skomentował film Dubiela w następujący sposób.

Ja średnio kupuję ten film Marcina. Bardzo granie na emocjach, bo już nie ma argumentów, więc pozostaje granie na emocjach. Jeżeli mogę zaapelować to ludzie powstrzymajcie się już czegokolwiek jakiś tam brzydkich komentarzy w stronę Marcina, bo po pierwsze to jest chujowe, a po drugie Marcin to wykorzysta.

Na pewno afera Pandora Gate będzie w kolejnych tygodniach i miesiącach nadal się ciągła w przestrzeni publicznej. Jedno jest pewne że atakowanie rodziny youtubera jest czymś bardzo złym, i takie zachowania powinno się tępić. Jedyną karą jaką mogą użytkownicy mediów społecznościowych, zrobić to dać unfollow przy kontach Marcina Dubiela na Instagramie czy nawet na YouTube. Pozostałymi sprawami, czyli kto jest winny w tym skandalu to już zajmują się organy naszego państwa. Warto zaznaczyć, że w Pandora Gate zamieszani są także inni influencerzy, tacy jak Lexy.