Liga Europy UEFA jest zaraz po Lidze Mistrzów najbardziej prestiżowym turniejem w Europie. W fazie grupowej uczestniczy 48 najlepszych drużyn, z których 32 przechodzą do fazy pucharowej. Ten artykuł jest przeznaczony dla fanów tych rozgrywek, którzy chcą się dowiedzieć, gdzie oglądać Ligę Europy UEFA.

GDZIE OGLĄDAĆ LIGĘ EUROPY W TV?

Jeżeli nie jesteśmy zwolennikami internetowych transmisji i wolimy oglądać Ligę Europy w tv, to najlepszym wyborem w Polsce będzie wykupienie pakietu wybranej stacji telewizyjnej. Która stacja jest najlepszym wyborem, gdzie możemy oglądać Ligę Europy w tv? Telewizja Polsat jest oficjalnym nadawcą wszystkich spotkań Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA.

W pakiecie mamy do wyboru dwa kanały Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 oraz cztery kanały Polsat Sport Premium ppv. Osoby posiadające abonament u takich operatorów jak Canal + i Netia mogą dokupić dodatkowy pakiet, który zawiera specjalne kanały Polsat Sport Premium.

LIGA EUROPY TRANSMISJE – POLSKIE DRUŻYNY

Transmisje Ligi Europy z udziałem polskich drużyn można obejrzeć w telewizji na kanałach TVP Sport i TVP 2. Sportowy kanał telewizji polskiej przygotował również dla swoich odbiorców transmisje Ligi Europy w formie streama online na swojej głównej stronie internetowej www.tvp.sport.pl. W sklepie Google Play lub App Store możemy za darmo pobrać aplikację TVP Sport, która umożliwia m.in. oglądanie transmisji na żywo Ligi Europy, Ligi Mistrzów, Ekstraklasy, Pucharu Włoch oraz Hiszpanii, skoków narciarskich, olimpiady, gal bokserskich i lekkoatletyki.

TVP Sport transmituje kwalifikacje polskich ekip, jednak w ostatnich latach rzadko zdarzało się oglądać nasze zespoły w elitarnym gronie.

LIGA EUROPY TRANSMISJE NA ŻYWO – KOLEJNE SEZONY

Cyfrowy Polsat w sezonie 2021/2022 ma wyłączność na transmisje Ligi Europy UEFA na swoich kanałach telewizyjnych. Od kolejnego sezonu do 2025 roku prawa sportowe do tych rozgrywek przejmuje nordycka spółka Nordic Entertainment Group. NENT Group to firma zajmująca się streamingiem online. Firma zapewniła sobie również prawa do pierwszej i drugiej niemieckiej Bundesligi.

Na ten moment nie znamy dokładnych informacji, czy firma będzie chciała dogadać się, z którąś ze stacji telewizyjnych w naszym kraju, które transmitowały do tej pory Ligę Europy na żywo. Tak, więc koncern ma uruchomić w sierpniu 2021 roku własny serwis Viaplay dostępny dla osób z Polski.

Zobacz też: Gdzie oglądać Roland Garros?

IPLA LIGA EUROPY UEFA

ipla liga europy

Drugim wariantem, gdzie możemy oglądać Ligę Europy, jest platforma IPLA TV. Ipla oferuje Ligę Europy i Ligę Mistrzów na żywo po wykupieniu pakietu miesięcznego w wysokości 20 zł. Platforma Ipla ma dostęp do wszystkich kanałów Polsat Sport Premium i ma ograniczenie terytorialne, co oznacza, że logować się mogą tylko użytkownicy z Polski. Co więcej, po wykupieniu abonamentu możemy korzystać z dwóch urządzeń w ciągu 24h, w tym na telewizorze z funkcją Smart, tablecie i telefonie komórkowym.

Zobacz też: Bonusy bez depozytu

LOSOWANIE LIGI EUROPY UFA NA ŻYWO

Bardzo ważną częścią rozgrywek jest wybieranie par ćwierćfinałowych. Co więcej, losowanie Ligi Europy UFA na żywo odbywa się jako relacja live na:

 • stronie przeglądu sportowego,
 • sport.onet.pl,
 • gol24.pl,
 • eurosport.pl.

Losowanie na żywo Ligi Europy w telewizji odbywa się zawsze na kanale Polsat Sport Premium 1 lub na stronie internetowej polsatsport.pl. Dostęp do losowania Ligi Europy mają użytkownicy Ipla tv, która ma w ofercie kanały cyfrowego Polsatu.

FINAŁ LIGI EUROPY TRANSMISJA

W tym sezonie finał Ligi Europy odbędzie się 18 maja 2022 roku na stadionie Estadio Ramón Sánchez Pizjuán w Sewilli. Ze względu na pandemię koronawirusa nie wiadomo, czy kibice w pełni będą mogli oglądać bezpośrednio pojedynek najlepszych drużyn na stadionie. Dla fanów tych rozgrywek mamy jednak dobrą wiadomość. Transmisja finału Ligi Europy będzie dostępna na kanale TVP Sport oraz Polsat Sport Premium. Dostęp do Ligi Europy w tv będą mieć również użytkownicy Ipli, którzy mają funkcję smart tv.

LIGA EUROPY ONLINE

transmisje liga europy

W dzisiejszych czasach dużą rolę odgrywa Internet. W sieci można znaleźć sporo serwisów internetowych, które dają nam możliwość darmowego oglądania wydarzeń sportowych. Gdzie oglądać transmisję Ligi Europy online bez konieczności dodatkowych opłat?

 • STRIMS WORLD,
 • REDDIT SOCCER STREAMS,
 • VIP LEAGUE,
 • DRHTV,
 • MECZOSY,
 • LIVETV SX,
 • FOOTYBITE,
 • RONALD07,
 • SPORT365.SX,
 • HULKSTREAM.

Przede wszystkim podane strony oferują streamy z Ligi Europy UFA w jakości HD w różnych językach, w tym także transmisję finału Ligi Europy.

LIGA EUROPY UEFA LIVE – BUKMACHERZY

W Polsce mamy do wyboru kilka legalnych bukmacherów. Tylko niektórzy mają w swojej ofercie transmisje na żywo z wybranych dyscyplin sportowych. Jednym z bukmacherów, który posiada taki dostęp, jest firma STS. Oczywiście, aby skorzystać z transmisji w usłudze STS TV, musimy posiadać zarejestrowane konto i obstawiony kupon w ostatnich 24h. Dlatego niestety STS ze względu na prawa sportowe nie posiada transmisji Ligi Europy online w fazie grupowej i pucharowej. Spotkania live z Ligi Europy, które możemy śledzić w STS, odbywają się tylko podczas eliminacji.

Transmisja Ligi Europy jest w ofercie bukmachera Fortuna i Totalbet. W rezultacie w tych przypadkach również nie mamy możliwości oglądania transmisji Ligi Europy w decydujących fazach, a tylko podczas eliminacji.


Ligę Europy w TV możemy oglądać na płatnych kanałach Telewizji Polsat.
Ligę Europy online możemy oglądać za pomocą platformy IPLA TV.