Australian Open to jeden z czterech głównych szlemów rozgrywanych w ciągu roku. Turniej ten miał swoją pierwszą inaugurację w 1905 roku i trwa nieprzerwanie do dzisiaj. Impreza, która niegdyś toczona była na kortach trawiastych, obecnie cieszy oczy fanów tenisa kortami twardymi. Wielki Szlem rozgrywany w Australii dzielimy na mecze singlowe, które cieszą się największą popularnością, starcia deblowe, miksty, pojedynki juniorów oraz sportowców borykających się z niepełnosprawnością.

Trzy główne korty AO to Melbourne Arena, Rod Laver Arena i Margaret Court Arena. Wszystkie nawierzchnie posiadają zamykane dachy w przypadku wystąpienia opadów deszczu lub upałów. W tym artykule postaramy się podzielić informacjami, gdzie oglądać Australian Open.

Zobacz też: Gdzie oglądać US Open?

AUSTRALIAN OPEN NA ŻYWO

W dzisiejszych czasach dużą rolę odgrywa Internet i to tam można znaleźć liczne płatne i darmowe transmisje tenis, w tym transmisje Australian Open online. Ponadto, dla posiadaczy telewizorów jest dostępny wyłącznie na kanałach Eurosportu i Eurosportu 2.

TRANSMISJE ONLINE

Turniej rozgrywany jest najczęściej na przełomie stycznia i lutego, a ze względu na dzielącą nasz kraj sporą odległość od pięknej Australii oglądanie AO na żywo może być sporą przeszkodą. Na szczęście, w dzisiejszych czasach z pomocą przychodzi nam wszechstronny Internet. Podobnie jak w przypadku innych wydarzeń sportowych mamy możliwość oglądania turnieju AO online bez kosztownej wyprawy do odległego kontynentu.

Użytkownicy Internetu mogą skorzystać z płatnej opcji platformy Eurosport Player, która za 15 zł miesięcznie oferuje dostęp do transmisji na żywo w jakości HD bez reklam. Możemy je oglądać na wielu urządzeniach mobilnych. Za 30 zł miesięcznie otrzymamy tę samą ofertę, jednak tym razem bez denerwujących przerw reklamowych. Ponadto strona oferuje mnóstwo ciekawych newsów i skrótów z różnych wydarzeń sportowych. Eurosport Player to bardzo dobra alternatywa, gdzie możemy oglądać Australian Open.

AUSTRALIAN OPEN STREAM

australian open transmisja

 

Telewizja z wybranymi kanałami i Eurosport Player to jedne z możliwości spędzania wolnego czasu na transmisjach na żywo z turnieju Australian Open. Kolejnym, naszym zdaniem najlepszym wyborem są darmowe streamy online. W sieci mamy mnóstwo stron internetowych, oferujących wydarzenia sportowe bez konieczności opłat. Poniżej przedstawiamy kilka najlepszych serwisów, które oferują streamy z Australian Open:

  • VIPLEAGUE – Strona poświęcona wielu dyscyplinom dostępna wyłącznie w języku angielskim. Po wejściu w zakładkę „Tenis” dostajemy wykaz nadchodzących spotkań. Klikając w dany mecz, wysuwa się dodatkowa tabela z aktualnymi transmisjami w różnych językach. Vipleague posiada również streamy z Australian Open w bardzo dobrej jakości,
  • UTAKMICE – Witryna, na której znajdziemy transmisje online z kilku dyscyplin, w tym także popularne i mniej atrakcyjne spotkania tenisa. Nie zabraknie tutaj również wydarzeń z AO na żywo w bardzo dobrej jakości, które możemy dostosowywać w zależności od prędkości naszego łącza internetowego,
  • STRIMS WORLD – Jedna z bardziej znanych stron internetowych z transmisjami live w naszym kraju. Co więcej, platforma jest w języku polskim i ma dostęp do wszystkich ważnych wydarzeń sportowych. Z lewej strony mamy listę nadchodzących spotkań w różnych dyscyplinach. Genialną opcją jest czat na żywo, za pomocą którego podczas transmisji na żywo z Australian Open możemy wymieniać się zdaniami z innymi użytkownikami,
  • HULKSTREAM – bardzo popularna witryna dostępna w języku angielskim z mnóstwem dyscyplin i wydarzeń sportowych. Ponadto, tenis to bardzo mocna kategoria w tym serwisie. Pojedynki rozplanowane są według godzin, a klikając na dane spotkanie, zostajemy przekierowani do kilku działających kanałów z bardzo dobrą jakością. Użytkownicy mogą również skorzystać z transmisji AO online, która jest dostępna w wielu językach.

BUKMACHERZY

W Polsce większość spotkań w ramach Wielkiego Szlema rozgrywanego w Australii możemy oglądać legalnie w serwisach internetowych bukmachera Fortuna oraz STS (zobacz kod promocyjny Fortuna). Co ważne, jedynym wymaganiem jest posiadanie zarejestrowanego konta, dodatniego bilansu i przynajmniej jednego zagranego kuponu w ciągu 24 h. STS TV i Fortuna TV gwarantują bardzo dobrą jakość obrazu i dźwięku online podczas delektowania się turniejem.

Gdzie obejrzeć Australian Open w TV? Australian Open w telewizji możemy obejrzeć na kanałach Eurosport oraz Eurosport 2. Gdzie obejrzeć Australian Open online? Australian Open online możemy obejrzeć za pomocą płatnej platformy Eurosport Player.