W przyszłym roku czeka nas kolejna ważna impreza w świecie futbolu. Mowa tutaj o Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej 2024. Wszyscy polscy fani żywią nadzieję, że na tak prestiżowym turnieju nie zabraknie reprezentacji biało-czerwonych. O tym, które drużyny wezmą udział w turnieju zadecydują kwalifikacje. My jednak przyjrzymy się bliżej stadionom i miastom na przyszłorocznej imprezie. Kiedy odbędzie się ceremonia otwarcia Euro 2024? Gdzie odbywa się Euro 2024? O tym wszystkim poniżej.

Gdzie odbędzie się Euro 2024?

Gospodarzem przyszłorocznych Mistrzostw Europy będą Niemcy. Kraj z zachodniej Europy w 2018 roku wygrał w oficjalnym głosowaniu na gospodarza z Turcją. Tym samym po raz trzeci w historii Euro odbędzie się w Niemczech. Jakie stadiony na Euro 2024? Cały turniej odbędzie się w dziesięciu miastach na dziesięciu stadionach. Po raz pierwszy w historii tych rozgrywek mecze będą odbywać się w Lipsku. Niemieckie miasto wielu fanom futbolu kojarzy się ze znaną drużyną, RB Lipsk.

Gdzie odbędzie się ceremonia otwarcia Euro 2024?

Początek turnieju i oficjalną ceremonie otwarcia euro 2024 zaplanowano na 14 czerwca 2024 roku. Odbędzie się ona w jednym z największych niemieckich miast, a mowa tu o Monachium. Mecz otwarcia będzie miał miejsce na Allianz Arenie, która może pomieścić nawet 75 tysięcy fanów. Na tym obiekcie na co dzień swoje mecze rozgrywa słynny Bayern Monachium, a także reprezentacja Niemiec. Inna nazwa obiektu to Fussball Arena.

Miasta Euro 2024

Mistrzostwa Europy zostaną rozegrane na dziesięciu obiektach w dziesięciu różnych miastach. Jakie miasta euro 2024? UEFA oficjalnie ogłosiła, że mecze na przyszłorocznym Euro będą rozgrywane w Berlinie, Monachium, Dortmundzie, Gelsenkirchen, Stuttgarcie, Hamburgu, Düsseldorfie, Kolonii, Frankfurcie nad Menem oraz pierwszy raz w historii w Lipsku. Swoimi typami na mecze kwalifikacji do Euro możesz dziel się w typach na dziś.

Stadiony Euro 2024

Jak już wspomniano, ceremonia otwarcia euro 2024 odbędzie się na Allianz Arenie w Monachium. Stadion może pomieścić ponad 75 tysięcy kibiców. Jakie inne stadiony na Euro 2024? Kolejne mecze rozegrają się w Berlinie i Dortmundzie. Stadion Olimpijski w Berlinie ma pojemność wynoszącą niecałe 75 tysięcy, z kolei Signal Iduna Park w Dortmundzie ma aż 81 365 miejsc.

Na Euro 2024 zostaną wykorzystane też Veltins Arena w Gelsenkirchen, MHPArena w Stuttgarcie, Volksparkstadion w Hamburgu, Merkur Spiel-Arena w Düsseldorfie, RheinEnergieStadion w Kolonii, Red Bull Arena w Lipsku, a ponadto Commerzbank-Arena w Frankfurcie nad Menem. W podsumowaniu ostatni z wymienionych stadionów euro 2024 jest najmniejszy - jego pojemność to 48 387 miejsc.