Filip "Filipek" Marcinek" już niedługo będzie miał okazję zaprezentować się na międzynarodowej scenie! Polak dostał się do turnieju Kingpyn Boxing, w którym dojdzie do walk bokserskich pomiędzy znanymi na całym świecie influencerami. Filipek zmierzy się z komikiem Whinderssonem Nunesem, którego poczynania na Instagramie śledzi blisko 60 milionów obserwatorów! Filipek vs Whindersson Nunes kiedy walka? Gdzie obejrzeć walkę Filipek vs Whindersson Nunes?

Filipek vs Whindersson Nunes na Kingpyn Boxing - kiedy walka, data

Walka Filipek vs Whindersson Nunes wywołała poruszenie wśród publiczności jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem. Rozpiska gali Kingpyn Boxing znana jest już od dłuższego czasu, jednak Whindersson Nunes jako jedyny zawodnik nie miał dobranego przeciwnika. Tę sytuację wykorzystał Filipek, który za pośrednictwem mediów społecznościowych poprosił swoich kibiców o promocję jego osoby na Instagramie Kingpyn Boxing. Polscy fani stanęli na wysokości zadania i na profilu organizacji pojawiło się ponad 10 tysięcy komentarzy o treści #teamfilipek. To skłoniło organizatorów do zakontraktowania polskiego rapera.

Gala Kingpyn Boxing odbędzie się 22 kwietnia 2023 roku, a gospodarzem wydarzenia będzie OVO Arena Wembley w Londynie. Początek gali został zaplanowany na godzinę 20:00. Na ten moment nie wiadomo, która w rozpisce będzie walka Filipek vs Whindersson Nunes. Jednak biorąc pod uwagę, jak bardzo rozpoznawalny jest przeciwnik Filipa Marcinka, można spodziewać się, że odbędzie się ona w późnych godzinach wieczornych.

Filipek vs Whindersson Nunes

Filipek jest dobrze znany przez polskich kibiców. Na swoim koncie ma już stoczonych sześć walk w organizacji FAME MMA. Cztery z nich odbyły się w MMA, a dwie w formule kickboxingu. Warto zaznaczyć, że walki na Kingpyn Boxing odbędą się w boksie, zatem dla Filipka będzie to debiut w tej formule.

Whindersson Nunes ma już na swoim koncie walki w boksie. Reprezentant Brazylii swój pierwszy amatorski występ zanotował już w 2019 roku na gali New Champion 2. Nunes pokonał wtedy jednogośnie na punkty również debiutującego Mario Silvę. Pierwszy zawodowy pojedynek popularny komik zanotował na Fight Music Show 1 w styczniu 2022 roku. Jego walka zakończyła się wynikiem remisowym. Whindersson Nunes swoją popularność zawdzięcza głównie filmom komediowym, które publikował na swoim kanale YouTube.

Co to Kingpyn Boxing?

Kingpyn Boxing to organizacja bokserska, która postanowiła turniej, w którym udział wezmą popularni na całym świecie twórcy. Poza Filipkiem i Whinderssonem Nunesem na karcie walk znajdą się takie osobistości jak popularny Youtuber mający na swoim koncie walkę z Jakiem Paulem, AnEsonGib, czy gwiazda filmów dla dorosłych Elle Brook. Co ciekawe, Filipek to nie jedyny polski akcent na karcie walk Kingpyn Boxing, bowiem w turnieju weźmie udział znana z programu Love Island Aleksandra Daniel. Zmierzy się ona właśnie z Elle Brook.

Turniej Kingpyn Boxing rozpocznie się od ćwierćfinałów. Zarówno w męskiej, jak i kobiecej dywizji, wystąpi ośmiu zawodników. Gala, na której odbędą się starcia półfinałowe została zaplanowana na 3 czerwca w Dublinie, a wielki finał odbędzie się 5 sierpnia w O2 Arena w Londynie.

Kingpyn Boxing gdzie oglądać?

Gala Kingpyn Boxing na ten moment nie ogłosiła, w jaki sposób zostanie wyemitowana ich gala. Organizacja swoje pierwsze wydarzenie zorganizowała w lipcu 2022 roku i wtedy transmisja odbyła się za pośrednictwem pay-per-view. Najprawdopodobniej w przypadku kolejnego eventu będzie podobnie, jednak aktualnie na oficjalnej stronie Kingpyn Boxing nie znajdziemy możliwości wykupienia dostępu do nadchodzącej gali.


Kiedy odbędzie się walka Filipek vs Whindersson Nunes?
Walka Filipek vs Whindersson Nunes została zaplanowana na 22 kwietnia.
Gdzie odbędzie się walka Filipek vs Whindersson Nunes?
Starcie Filipek vs Whindersson Nunes odbędzie się na gali Kingpyn Boxing w Londynie.