Marc Overmars, były znakomity piłkarz Arsenalu Londyn wpadł w poważne kłopoty. FIFA w dniu 10 stycznia rozszerzyła na cały świat zawieszenie, które nałożono na działacza już wcześniej w Holandii. 50-letni eks gwiazdor Ajaxu Amsterdam i reprezentacji Holandii nie może na mocy zakazu FIFA, podejmować pracy w futbolu.

Afera seksistowska z udziałem Overmarsa

Portal spiegel.de podał, że były reprezentant Holandii został ukarany zakazem pracy w światowej piłce nożnej na okres minimum roku. Komisja dyscyplinarna FIFA była surowa dla byłego zawodnika, rozszerzyła orzeczenie wydane przez holenderski sąd sportowy ISR.

Początkowo w związku z aferą seksualną w Ajaxie, kiedy to Overmars "wysyłał nieodpowiednie wiadomości do kilku koleżanek z klubu" musiał odejść ze stanowiska dyrektora sportowego giganta z Amsterdamu, ze skutkiem natychmiastowym. Eks gwiazdor zacumował w belgijskim Royal Antwerp na analogicznym stanowisku, które pełnił w zespole z Amsterdam ArenA. Świetny przed laty lewoskrzydłowy odpocznie od piłki co najmniej do 10 stycznia 2025.