Podczas transmisji Cage Special federacji FAME MMA można było dostrzec na czacie aktywnych fanów Boxdela – Michała Barona.

CZY BOXDEL WRÓCI DO FEDERACJI?

W ostatnim czasie w mediach społecznościowych głośno było o sytuacji związanej z wychodzącymi na jaw informacjami o Polskich influencerach. Wśród wielu treści można było dostrzec wyraźny hejt związany z osobą Michała Barona. Zaogniona sytuacja związana z Pandora Gate i oskarżeniami pedofilskimi wpłynęła na kampanię oraz działania publiczne influencera.

Boxdel był jedną z nieodzownych części federacji FAME MMA, gdzie występował w roli włodarza, z Wojtkiem Golą u boku. Spora część odbiorców freak-fightów przywiązała się do jego postaci. Spotkania medialne, jak i sama gala nie są dla nich już tym samym. Dało się to zauważyć podczas transmisji Cage’a. Grupa widzów na czacie aktywnie skandowała nick Polskiego influencera.

Jurczyga - rzecznik FAME MMA na pytanie o powrót Michała Barona nie mówi „nie”. Oświadczenie federacji o usunięciu Boxdela z przyszłych programów i konferencji pozostaje niezmienne, ale zarząd jest skłonny zmienić zdanie, gdy oskarżenia wobec influencera okażą się błędne.

- Myślę, że jest taka szansa i na dzień dzisiejszy pozostali członkowie zarządu stoją na stanowisku, że kluczowe będą działania i decyzje organu ścigania, prokuratury. Jeżeli sytuacja rozwinie się korzystnie dla Michała, jego status nie ulegnie zmianie, pogorszeniu, nie okaże się winien czynów karanych, to jak najbardziej będzie można rozmawiać o takim pełnym powrocie Michała. W roli prowadzącego, zawodnika, bo to dla Michała też było bardzo ważne w takim momencie życia, gdzie ten sport był dla niego istotny - powiedział Jurczyga.

Czy zarząd federacji zwróci uwagę na zaangażowanie fanów? Czy reakcja widzów wpłynie na decyzje podejmowane w sprawie Boxdela i FAME MMA?