Jak wiadomo, Robert Karaś pobił rekord świata w 10-krotnym Ironmanie. 164 godziny 14 minut i 2 sekundy zaważyły o jego zwycięstwie. Warto jednak pamiętać, że podczas tegorocznego wyścigu miał wsparcie w postaci Fame MMA, jako głównego sponsora. Po jego zwycięstwie federacja przekaże 22 600 zł z powodu jego zwycięstwa. Na co pójdą pieniądze?

Fame MMA przekaże 22 600 zł przez wygraną Karasia

W ciągu kilku dni, w których Karaś odbywał wyścig, Fame MMA, jako główny sponsor opisywało całą relację z jego postępów w wyścigu. Informowano o ukończeniach poszczególnych etapów - pływania, jazdy na rowerze i biegania, czyli ostatniej prostej do wygranej. Ponadto pojawiały się komunikaty ze strony ludzi odpowiadających za najpopularniejszą galę freakową w naszym kraju.

Jednym z nich była informacja, na temat tego, co się stanie, jeśli Robert Karaś rzeczywiście ukończy wyścig, co uczynił. Fame MMA stwierdziło, że 1 km równy jest 10 złotówkom. W rezultacie, z racji faktu, że udało mu się zdobyć upragnione zwycięstwo, uzbierało się aż 22 600 złotych. Na co zostaną przekazane zaoferowane przez federację pieniądze? Okazuje się, że organizatorzy gali Fame wybrali szczytny cel.

Mowa o zbiórce dla dziewczynki Misi. 3-latka mierzy się ze schorzeniem zwanym hipochondroplazja. Jest to rzadka choroba genetyczna dotykająca chrząstek i kości. W rezultacie mała nie może urosnąć. Leczenie odbywa się przy pomocy hormonu wzrostu, który nie jest refundowany przez NFZ. Pomoc ze strony głównego sportowca jest nieoceniona, co podkreśla mama dziewczynki we wzruszającym poście. Zdecydowanie jest to piękny gest.