Wyścigi F1 cieszą się w Polsce sporą popularnością, mimo że udziału w nich od lat nie bierze żaden Polak. Formułę oglądają tysiące, dlatego warto wiedzieć, gdzie można legalnie śledzić poczynania najlepszych kierowców na świecie. A tego wszystkiego dowiecie się u nas!

F1 - gdzie oglądać w 2024 roku?

W sezonie 2023 po raz pierwszy w historii mistrzostw świata Formuły 1 odbyły się 23 wyścigi. Do dodatkowy zastrzyk emocji dla kibiców, których w Polsce jest niemało. Najlepsi bukmacherzy na rynku stale ulepszają swoją ofertę na F1, a poszczególne zdarzenia coraz częściej goszczą na kuponach. Przez ostatnie sześć lat wyścigi F1 transmitowała stacja Eleven Sports. Przed sezonem prawa wykupione zostały przez platformę streamingową Viaplay. Tylko tam obecnie obejrzymy Formułę 1, prawdopodobnie do końca 2024 roku.

F1 Gdzie oglądać za darmo?

Obecnie prawa do transmitowania wyścigów F1 na wyłączność posiada platforma Viaplay. Oznacza to, że niestety nigdzie nie obejrzymy wyścigów całkowicie za darmo. Dostęp do platformy Viaplay jest płatny.

Gdzie oglądać pełne transmisje Formuły 1?

Od października 2023 roku, po raz pierwszy wyścigi Formuły 1 można oglądać tylko w serwisie streamingowym. Prawa transmisyjne  pozyskała stacja Viaplay. Oznacza to, że w tym roku relacji z F1 w telewizji Eleven Sports, która transmitowała wyścigi przez ostatnie sześć lat. Viaplay nabyło prawa do transmisji Formuły 1 na lata 2023–2025.

Subskrypcja Viaplay

Aby uzyskać dostęp do transmisji F1 należy wykupić na platformie Viaplay odpowiedni abonament. Do wyboru mamy trzy jego rodzaje, które różnią się cenowo. Są to:

  • Viaplay Medium - koszt miesięczny to 40 zł. W skład pakietu wchodzi dostęp do: sportu (Bundesliga, Liga Europy, Liga Konferencji Europy, Darts, NHL, IndyCar i wiele innych), seriali, filmów i treści dla dzieci. Nie zawiera natomiast dostępu do sportu premium (KSW, angielska Premier League, Formuła 1)
  • Viaplay Total - to pakiet zawierający wszystkie wymienione wyżej elementy, w tym również sport premium. Jego miesięczny koszt to 55 zł
  • Viaplay Total 1 rok - to możliwość wykupu pakietu Total na cały rok. Wówczas miesięczny koszt zostaje zredukowany do 44 zł

Transmisje Formuły 1 w F1 TV

Wyścigi formuły 1 oprócz platformy Viaplay dostępne są też w zagranicznej telewizji. Transmisję znajdziecie na ABC, Channel 4, ORF, RTS, RTL Zwee, ESPN i ESPN 2. W większości są one darmowe, zatem jeśli posiadacie je w swoim abonamencie, będziecie mogli cieszyć się możliwością oglądania wyścigów F1. Oprócz tego dedykowana wyścigom formuły jest również F1 TV. To platforma, na której możecie wykupić dostęp do transmisji. A u nas, w zakładce Typy Dnia możecie znaleźć również propozycje do zagrania na kuponach z oferty na F1.

Ile kosztuje F1 TV?

Niestety, fani formuły 1, którzy chcą cieszyć się możliwością oglądania wyścigów za sprawą platformy F1 TV muszą przygotować się na spory wydatek. Dostęp do tańszego pakietu TV Access, który zapewnia możliwość oglądania powtórek z wyścigów i śledzenia wyników poszczególnych zawodów kosztuje 129,99 PLN rocznie. Jeśli chcecie uzyskać dostęp do oglądania wyścigów na żywo w pakiecie TV Pro, roczny abonament kosztuje 259,99 PLN na rok.