Eugen Polanski po zakończeniu kariery piłkarskiej rozpoczął pracę trenerską. Dotąd pełnił funkcję asystenta oraz trenera młodzieżówki i rezerw. Według ustaleń Floriana Plettenberga z niemieckiego "Sky Sport" były reprezentant Polski może w końcu objąć posadę głównego trenera.

Eugen Polanski ma zostać trenerem VfL Osnabruck

Eugen Polanski reprezentował Polskę w dziewiętnastu meczach w latach 2011-2014. Po raz pierwszy został powołany przez Franciszka Smudę. Nazywany był w ówczesnych czasach "farbowanym lisem" ze względu na niemieckie obywatelstwo. Polanski urodził się w Sosnowcu, jednak jako młodzieżowiec reprezentował Niemcy.

Eugen zakończył karierę po sezonie 2017/2018 w niemieckim klubie TSG 1899 Hoffenheim i postanowił rozpocząć karierę trenerską. Początkowo asystował w FC Sankt Gallen. Następnie otrzymał szansę trenowania młodzieżówki w Borussii Moenchengladbach.

Od 1 lipca 2022 roku trenuje rezerwy tego klubu. Dotąd poprowadził drużynę w 48 spotkaniach. Pierwszy sezon okazał się udany, gdyż jego podopieczni zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji Regionalliga West. W tym jego drużyna zaliczyła regres formy, jest bowiem dopiero na 13 pozycji z dorobkiem zaledwie piętnastu oczek. To między innymi uniemożliwiło mu objęcie posady pierwszego trenera Borussii Moenchengladbach. Wybór padł bowiem na Gerardo Seoane.

Dziennikarz niemieckiego "Sky Sport", Florian Plettenberg, informuje o propozycji współpracy Eugena Polanskiego z drugoligowym klubem VfL Osnabruck. Byłby to niewątpliwie awans, gdyż 37-latek po raz pierwszy objąłby funkcję głównego trenera.

VfL Osnabruck to najgorszy zespół 2. Bundesligi. W ciągu trzynastu kolejek niemiecka drużyna wygrała tylko jedno spotkanie. Polanski objąłby stanowisko po Tobiasie Schweinsteigerze, który został zwolniony. Czekałoby go bardzo duże wyzwanie. Eugen ma niewątpliwie trudną decyzję do podjęcia. Jeżeli jednak podniesie drużynę z dołu tabeli, ma szansę na dalszy rozwój w karierze trenerskiej. W najbliższym czasie dowiemy się, jaką podjął decyzję.