Elite Fighters to nowa organizacja freakfightowa na polskim rynku. Czym jest federacja Elite Fighters? Elite Fighters włodarze – czy wiadomo, kto stoi za projektem? Elite Fighters historia – jak bogata jest? Elite Fighters zawodnicy – kto zawalczy w nowej federacji? Elite Fighters zasady – co o nich wiadomo?

Czym jest federacja Elite Fighters?

Czym jest federacja Elite Fighters? Jest to kolejna na polskim rynku organizacja oferująca kibicom walki typu freakfight. W akcji zobaczymy więc ludzi ze świata mediów, youtuberów i innych popularnych celebrytów, którzy są z czegoś znani.

Elite Fighters dołącza więc do takich organizacji, jak FAME MMA, High League czy MMA-VIP. W najbliższych miesiącach przekonamy się, jakiego rodzaju będzie to produkt i czy Elite Fighters uda się przebić do czołówki, jeśli chodzi o polski rynek tego typu gal z udziałem celebrytów.

 

 

 

Elite Fighters MMA

Elite Fighters MMA będzie więc organizować gale z walkami MMA znanych ludzi. Podczas pierwszej gali zobaczyliśmy pojedynki w formule MMA, a także nieco bardziej nietypowe - 3 vs 1 i... walka po walce, czyli występ Mateusza Murańskiego zarówno w walce wieczoru, jak i w walce wieczoru plus, czyli 45 minut później.

Elite Fighters włodarze

włodarze elite fighters

Elite Fighters włodarze – o ile w przypadku gal FAME MMA czy MMA-VIP wiadomo było, kto stoi za projektem, tak w przypadku Elite Fighters włodarze pozostawali niewiadomą. Za projektem stoi Mirosław Barszowski, który jest prezesem Elite Fighters, o czym dowiedzieliśmy się przy okazji pierwszej gali tej federacji.

Założyciel Elite Fighters

Założyciel Elite Fighters to Mirosław Barszowski, który ze sportami walki w Polsce kojarzony jest od wielu lat. W przeszłości organizował takie gale, jak Only1 czy Wotore. Barszowski sam od dawna trenuje sporty walki, zwłaszcza te w azjatyckiej odmianie. Założyciel Elite Fighters ma swoją oficjalną stronę, na której wspomina, że jest między innymi trener reprezentacji Polski Wushu.

Właściciel Elite Fighters

Właściciel Elite Fighters nie wszystkim kojarzy się jednak pozytywnie. W sieci można natrafić na wpisy, według których Barszowski miał nie zapłacić zawodnikom za ich pojedynki. Przy okazji gali Elite Fighters, gdy okazało się, że Barszowski stoi za projektem, na Twitterze głos w tej sprawie zabrał między innymi Bartosz Batra, utytułowany zawodnik sportów stójkowych.

"On nadal wisi Tyberiuszowi koszty dojazdu na walkę, gdzie walczył w debiucie w formule Sanda. 500 złotych chyba, 2013 rok. Już nie mówię, że te parę groszy za walkę wypłacał pół roku" - napisał Batra, wracając do debiutu w sportach walki Tyberiusza Kowalczyka, znanego strongmena.

Elite Fighters historia

Elite Fighters historia jest więc jak na razie skromna. Pierwszy wpis na stronie federacji na Instagramie pojawił się na początku marca 2021 roku, dzięki czemu Elite Fighters historia rozpoczęła się na dobre. Pierwsza gala odbyła się z kolei ostatniego dnia lipca 2021 roku.

Elite Fighters zawodnicy

Elite Fighters zawodnicy – pierwszą zawodniczką, która oficjalnie podpisała kontrakt z Elite Fighters, była znana z programu „Warsaw Shore” Ewa Piekut. Grono Elite Fighters zawodnicy poszerzyło się następnie między innymi o Krzysztofa Ciesielskiego, znanego szerzej jako Bodychrist czy znaną instagramerkę Julię Pelc.

Elite Ffighters zasady

zasady elite fighters

Elite Ffighters zasady są dokładnie takie, jakie poznaliśmy przy okazji gal FAME MMA czy innych tego typu imprez. Rundy w walkach są więc krótsze, niż w zawodowych pojedynkach, a przerwy między kolejnymi starciami dłuższe, żeby zawodnicy dopiero stawiający swoje pierwsze kroki w MMA poradzili sobie z trudami walki.


Kto stoi za Elite Fighters?
Wszystko wskazuje na to, że za projektem stoją Mirosław Barszowski i Maciej Kitajewski.
Czy Elite Fighters jest podobne do FAME MMA?
Tak, gala Elite Fighters, podobnie jak FAME MMA, będzie oferowała walki gwiazd.