Krzysztof Piątek w niedzielnym meczu z Hatayspor zanotował asystę. Akcja wypracowana przez Polaka zwieńczona asystą przy trafieniu Mehdiego Abeida pozwoliła drużynie ze Stambułu na sięgnięcie po kompletu punktów. W końcówce spotkania czerwoną kartkę ujrzał kolega z zespołu reprezentanta Polski, Jerome Opoku, gospodarze do końca utrzymali jednobramkową przewagę. Drużyna Polaka zajmuje 13. pozycję w rozgrywkach ligi tureckiej.

Znakomita forma Krzysztofa Piątka

Krzysztof Piątek znakomicie odnalazł się w drużynie ze Stambułu, nad Bosforem uczestnik mistrzostw świata odbudowuje nadwątloną ostatnimi czasy karierę. Napastnik w niedzielnym spotkaniu przeciwko Hatayspor zaliczył pierwszą asystę w tym sezonie Super Lig, oprócz tego na swoim koncie snajper ma jeszcze 4 gole. Widać wyraźnie, że Piątek, który został dobrze przyjęty przez kolegów z zespołu, nabrał wiatru w żagle, na nowo uwierzył w siebie.

Napastnik w niedzielnym spotkaniu przeciwko Hatayspor zaliczył pierwszą asystę w tym sezonie Super Lig, oprócz tego na swoim koncie snajper ma jeszcze 4 gole. Reprezentant Polski cały swój dotychczasowy dorobek uzbierał w ciągu pięciu ostatnich kolejek ligowych. W klasyfikacji kanadyjskiej, Krzysztof Piątek jest, ex- aequo z Vicentem Aboubakarem, Anastasiosem Bakasetasem i Alexem Oxlade- Chamberlainem, na 26. miejscu.

Napastnik reprezentacji Polski, w klubie ze Stambułu występuje od lipca, kiedy to przyszedł z Herthy Berlin. Przygoda napastnika w klubie z Berlina nie należała do udanych, w "Die Alte Dame" grywał niewiele, był rzucany na wypożyczenia do ACF Fiorentiny i US Salernitany 1919. W żadnym z tych klubów, chociaż w minimalnym stopniu nie nawiązał do formy prezentowanej w okresie gry dla AC Milan. Bramki strzelone w lidze tureckiej pozwalają wierzyć, że zawodnik będzie w formie podczas zbliżających się baraży do Euro 2024.