Z pewnością większość osób związanych ze światem piłki nożnej doskonale kojarzy powyższe nazwisko. Również typerzy dokonujący zakładów często korzystają z wiedzy zewnętrznych specjalistów, którzy wypowiadają się na temat szans poszczególnych drużyn na wygraną. Dla osób niewtajemniczonych oraz tych, którzy chcieliby bliżej poznać tę postać. Postanowiliśmy odpowiedzieć w szczegółach na pytanie, kim jest Tomasz Ćwiąkała? Typowanie wyników spotkań często wiąże się nie tylko z samodzielną analizą statystyk. Często także z czerpaniem praktycznych informacji od osób, które zawodowo zajmują się wybraną tematyką.

Tomasz Ćwiąkała pomimo swojego młodego wieku stał się jednym z najbardziej uznawanych komentatorów sportowych. Specjalizuje się w piłce nożnej, w której obrębie posiada gruntowną wiedzę. Dzieli się nią z pasjonatami tego sportu za pośrednictwem wywiadów i książek. Najwięcej wysiłku poświęca zgłębianiu tajników ligi hiszpańskiej, którą zajmuje się od wielu lat. Dziennikarz Tomasz Ćwiąkała wykorzystuje swoją znajomość kilku języków obcych (studiował filologię portugalską) do pozyskiwania informacji bezpośrednio u źródła, dzięki czemu jego poziom zrozumienia mechanizmów rządzących hiszpańską piłką nożną nie ma sobie równych. Jego komentarze sportowe stają się także bardzo atrakcyjnym gruntem dla wszelkich predykcji odnośnie do wyników. Chociaż dziennikarz Tomasz Ćwiąkała nie dokonuje bezpośrednich komentarzy do typów bukmacherskich, wsłuchanie się w jego opinie pozwala skutecznie przewidywać kierunek rozwoju piłkarskich wydarzeń.

Tomasz Ćwiąkała – jego kariera

kto to tomasz ćwiąkała

Dziennikarz Tomasz Ćwiąkała wciąż stoi na początkowym etapie swojej kariery, jednak zdołał osiągnąć bardzo duży sukces w świecie dziennikarstwa sportowego. Jest autorem kilku książek o tematyce klubowej, w których kompleksowo opisuje Borussię Dortmund i FC Barcelonę. Tomasz Ćwiąkała przez wiele lat związany był z Eleven Sports, gdzie komentował spotkania hiszpańskiej La Liga. Brał udział w najważniejszych wydarzeniach świata piłki nożnej, jak np. finały Ligi Mistrzów. Tomasz Ćwiąkała znany jest także z aktywnego udzielania się w mediach społecznościowych i telewizji internetowej. Pojawia się często jako gość w wywiadach, zapraszany przez innych dziennikarzy i kanały YouTube zajmujące się piłką nożną. Od grudnia 2018 roku prowadzi własny kanał na YouTube, na którym zdołał w krótkim czasie zamieścić dziesiątki filmów z komentarzami o aktualnych wydarzeniach świata piłki nożnej. Kanał Ćwiąkała na YouTube stanowi prawdziwe bogactwo praktycznych informacji dla osób dokonujących zakładów wzajemnych.

Wśród prawie 100 tysięcy subskrybentów widać wyraźnie, że oglądający doceniają poziom merytoryczny każdego przygotowanego przez Ćwiąkała materiału. Na swoim koncie Instagram Tomasz Ćwiąkała dzieli się aktualnościami ze swojego życia zawodowego, publikując fotografie z wydarzeń sportowych. Kariera Tomasza Ćwiąkały obrała nowy kierunek w 2019 roku, kiedy to rozpoczął współpracę jako komentator w Canal+.

Zobacz: Kim jest Tomasz Smokowski?

Życie prywatne Tomasza Ćwiąkały

Popularność Tomasz Ćwiąkały widać w dużym zainteresowaniu fanów piłki nożnej życiem prywatnym dziennikarza. Częste wyszukiwanie haseł w stylu „Ćwiąkała wzrost”, „Tomasz Ćwiąkała wiek” lub „Tomasz Ćwiąkała żona”, zazwyczaj zarezerwowane raczej dla gwiazd kina i muzyki, w przypadku dziennikarza sportowego świadczą o ogromnej popularności i docenianiu przez kibiców wpływu, jaki praca Tomasza Ćwiąkały wywiera na całą społeczność. Zaspokoimy ciekawość czytających i odpowiemy na najczęściej zadawane pytania.

„Tomasz Ćwiąkała wiek” – dziennikarz urodził się w 1989 roku, zatem w chwili pisania tego artykułu ma 31 lat.

„Ćwiąkała żona” – rok temu dziennikarz pochwalił się na Instagramie zdjęciami ze ślubu, jednak nie udziela więcej informacji na temat swoich relacji prywatnych. Szanujemy to i nie drążymy więcej tematu.

„Ćwiąkała wzrost” – według powszechnej opinii, dziennikarz ma około 170 cm wzrostu, chociaż dane te nie są nigdzie potwierdzone ze względu na ich małą przydatność informacyjną.

Tomasz Ćwiąkała na YouTube

tomasz ćwiąkała youtube

Ćwiąkała od dwóch lat prowadzi swój kanał na YouTube, stanowiący kopalnię wiedzy merytorycznej i ciekawych przemyśleń. Naprawdę polecamy każdemu pasjonatowi piłki nożnej posłuchanie wypowiedzi dziennikarza. Dowiemy się tam nie tylko, kim jest Tomasz Ćwiąkała, ale także poznamy jego błyskotliwy tok myślenia i pełne pasji podejście do ukochanej przez wielu Polaków dyscypliny sportu. Tematyka poszczególnych filmów jest bardzo szeroka– od analiz potencjału poszczególnych klubów i zawodników, po komentarze odnośnie do transferów i strategii. Tomasz Ćwiąkała na YouTube zdobywa coraz większą popularność. Każdy z jego filmów oglądany jest przez dziesiątki tysięcy osób, a sama liczba subskrypcji już wkrótce przekroczy 100 tysięcy. Biorąc pod uwagę fakt, że YouTube jest tylko jedną z gałęzi działalności dziennikarza, wynik ten zasługuje na uznanie. Swoich słuchaczy Ćwiąkała przyciąga bardzo dobrym poziomem wypowiedzi, interesującą tematyką i bogactwem faktów, o których trudno usłyszeć gdziekolwiek indziej.

Przeczytaj: Zarobki dziennikarzy sportowych w Polsce