Tomasz Ćwiąkała pomimo swojego młodego wieku stał się jednym z najbardziej uznanych komentatorów sportowych. Specjalizuje się w piłce nożnej, a jego wiedza w kwestii futbolu z Półwyspu Iberyjskiego jest imponująca. Dzieli się nią z pasjonatami tego sportu za pośrednictwem kilku kanałów. Gdzie można spotkać się z jego publikacjami i komentarzem?

Kim jest Tomasz Ćwiąkała?

Tomasz Ćwiąkała to uznany dziennikarz sportowy. Wiodącą dyscypliną w "jego arsenale" jest piłka nożna. W przeszłości pracował on już w kilku redakcjach i kanałach. Dziś jego głos możemy usłyszeć w Canal+. Poza komentowaniem meczów prowadzi przeprowadza również wywiady ze znanymi gośćmi. Ćwiąkała jest zdecydowanie dziennikarzem, który stara się nie omijać żadnego z medium. Aktywnie działa w  social mediach, w telewizji oraz na YouTube.

Życie prywatne Tomasza Ćwiąkały

Tomasz Ćwiąkała pomimo posiadania kont w większości mediów społecznościowych stara się nie udostępniać zbyt wielu informacji o życiu typowo prywatnym. Jedynymi informacjami, które są jawne jest to, że dziennikarz ma żonę - Karolinę i syna.

Tomasz Ćwiąkała żona

Żona Tomasza Ćwiąkały - Karolina według informacji dostępnych na Twitterze zajmuje się m.in. montowaniem filmów swojego męża. Jak widać również jest zaangażowana w działalność dziennikarza.

Wzrost

Według powszechnej opinii dziennikarz ma około 170 cm wzrostu. Dane te nie są nigdzie potwierdzone ze względu na małą przydatność informacyjną.

Wiek

Dziennikarz urodził się w 1989 roku, zatem obecnie ma 35 lat.

Wykształcenie

Ćwiąkała ukończył studia na kierunku politologia portugalska.

Tomasz Ćwiąkała - wywiady

Tomasz Ćwiąkała jest na tyle cenionym dziennikarzem, że chętnie rozmawiają z nim świetni niegdyś piłkarze. W ramach serii ,"The Legends'' tworzonej przez Canal+ dziennikarz przeprowadza wywiady z zawodnikami, którzy obecnie zakończyli już kariery. Całą serię można znaleźć właśnie na Canal+. Zaproszeni dotąd zawodnicy to m.in.:

  • Tony Adams
  • Andy Cole
  • Hernan Crespo
  • Christian Karembeu
  • Claude Makelele
  • David Seaman
  • Claudio Taffarel
  • Marco Van Basten

Dodatkowo na platformie YouTube znaleźć da się także wywiady z aktualnymi gwiazdami piłki nożnej jak np. z Robertem Lewandowskim.

Tomasz Ćwiąkała - kariera dziennikarska

Tomasz Ćwiąkała początkowo dał się poznać jako dziennikarz Weszło. Na popularnym portalu ukazywały się jego artykuły w latach 2010-16. Dzięki temu, że doskonale zna on wiele języków był w stanie rozmawiać z wieloma zagranicznymi piłkarzami i nie tylko. Można powiedzieć, że to ułatwiło mu drogę na dziennikarski szczyt. Wcześniej jednak współpracował z innymi internetowymi portalami. Były to igol.pl oraz futbolnet.pl. Dodatkowo jest autorem książek o tematyce klubowej, w których kompleksowo opisuje Borussię Dortmund i FC Barcelonę.

Ćwiąkała komentator

Przez ponad 3 lata od 2015 do 2018 roku Ćwiąkała pracował w Eleven Sports. To tam po raz pierwszy miał przyjemność komentować mecze piłkarskie. Od razu zaczął od swojej ulubionej ligi hiszpańskiej. To pozwoliło mu dać się poznać szerszemu gronu. Po pewnym czasie dziennikarz stał się jednym z głównych głosów La Ligi.

Canal+

Od początku 2019 roku Tomasz Ćwiąkała zaczął pracować na Canal+. W tej stacji obecnie rozwija swoją karierę. W dalszym ciągu komentuje mecze, ale też prowadzi wspomnianą wcześniej serię wywiadów ,"The Legends''. Jak sam mówi jest to projekt jego życia. Popularny ,"Ćwiąki'' po odejściu wielu doświadczonych pracowników z działu sportowego Canal+ stał się jedną z twarzy całej platformy.

Tomasz Ćwiąkała w Internecie

Śmiało można stwierdzić, że Ćwiąkała to jeden z tych dziennikarzy sportowych, którzy czują się tak samo naturalnie w telewizji, jak i w internecie. Na pewno należy on do grona osób związanych z branżą dziennikarską, która ma najwięcej kont w mediach społecznościowych. Fanów na nich zdobywa skrupulatnych przygotowaniem się do materiału.

Tomasz Ćwiąkała - blog

Swego czasu Tomasz Ćwiąkała prowadził blog. Dziś już tak nie jest zapewne ze względu na dużą liczbę innych projektów. Dodatkowo jego konta na YouTube czy Twitterze przeżywają oblężenie, więc możliwe, że strona i tak nie byłaby tak popularna.

Twitter

Tomasz Ćwiąkała na Twitterze może pochwalić się ponad 350 tysiącami followersów. Tweetuje regularnie i stara się przekazywać obiektywne informacje w profesjonalny sposób, z którego jest dobrze znany. Jeżeli chcesz być na bieżąco z twórczością Ćwiąkały to Twitter może służyć jako przydatna prasówka, ponieważ to tam Ćwiąkała informuje o swoich kolejnych wywiadach i publikacjach na YouTube.

YouTube

Na YouTube Ćwiąkała posiada prywatny kanał pod swoim imieniem i nazwiskiem. To tam regularnie publikuje filmy ze swoimi opiniami na bieżące tematy. Obecnie sponsorem kanału jest bukmacher Fortuna. W związku z tym dziennikarz czasem typuje wyniki różnych pojedynczych starć, ale również całego sezonu. Dość często Ćwiąkale zdarza się chybić w typowaniach. Ma on jednak do siebie spory dystans. Treści typowo publicystyczne to zaś duża ilość faktów dopełniona ciekawym spojrzeniem dziennikarza na daną sprawę. Na tę chwilę konto śledzi blisko 220 tys. osób.

Facebook

Facebook dla Ćwiąkały to medium, na którym umieszcza nieco mniej informacji. Pomimo tego chętnie wrzuca zdjęcia ze znanymi postaciami jak np. Robert Lewandowski. To pozwoliło na zgromadzenie 64 tys. obserwujących.

Instagram

Tomasz Ćwiąkała uchyla rąbka prywatności na swoim Instagramie. To tam znaleźć można zdjęcia z synem. Na IG śledzi go ponad 63 tys. osób. Dodatkowo to tam ujrzeć można zajawki wywiadów.

TikTok

TikTok to stosunkowo nowa platforma, ale Ćwiąkała szybko postarał się, by zdobyć na niej fanów. Publikuje on tam krótkie filmy z ciekawostkami piłkarskimi. Głównie pochodzą one z hiszpańskiej piłki. Wszyscy ci, którzy chcą skondensowanej informacji o futbolu będą zadowoleni z tego, co można dostać za pośrednictwem kanału dziennikarza. Na tę chwilę na TikToku Ćwiąkała zgromadził ponad 60 tys. obserwujących.