Denis Załęcki i Dawid Załęcki nie pojawili się na oficjalnej ceremonii ważenia i treningu medialnym przed galą High League 3. Choć żaden z nich nie podał powodu absencji, nie jest wielką tajemnicą to, dlaczego przedstawicieli rodziny Załęckich nie było na ważeniu.

Dlaczego Załęckiego nie było na ważeniu High League 3?

Denis Załęcki podczas High League 3 zmierzy się z Mateuszem "Don Diego" Kubiszynem. Kibice byli bardzo zaskoczeni, kiedy dzień przed galą organizatorzy puścili ważenie obu zawodników z odtworzenia. Podobnie sprawa ma się w przypadku Dawida Załęckiego, który na High League 3 zawalczy z Alanem Kwiecińskim. Ojciec Denisa Załęckiego również nie był obecny na ważeniu.

Fani obserwujący to wydarzenie zastanawiali się więc, dlaczego Załęckiego nie było na ważeniu. Choć obaj w wywiadach nie chcieli konkretnie wypowiadać się na ten temat, nie jest tajemnicą, że kluczowe w tym przypadku okazały się względy bezpieczeństwa.

Załęccy są bowiem przedstawicielami grupy kibicowskiej Elany Toruń, a że gala odbywa się w Gdańsku, organizatorzy chcieli uniknąć ewentualnych konfrontacji na linii Elana vs Lechia, gdyż oba kluby - delikatnie mówiąc - nie przepadają za sobą.

Zobacz także - kim jest Dawid Załęcki?

 

 

Czy Załęcki zawalczy na High League 3?

Włodarze High League zapewniali, że do pojedynków Załęckiego z Don Diego i Załęckiego seniora z Kwiecińskim dojdzie na gali High League 3. Niektórzy zaczęli bowiem zastanawiać się, czy ich absencja na ważeniu nie sprawi, że walki Załęckich ostatecznie się nie odbędą.

Jak się okazało, prawda leżała po środku. Co prawda Dawid Załęcki zawalczył i pokonał Alana Kwiecińskiego przed czasem, ale walka jego syna nie doszła do skutku i została pierwotnie przełożona na koniec karty walk, a następnie odwołana.