Podczas wczorajszej konferencji przed galą Clout MMA 2 zostało ogłoszone, że Jerome Le Banner, czyli pierwotny rywal Dawida Załęckiego, ostateczne nie przyjedzie do Polski z powodu kontuzji. W związku z tym Francuza zastąpi były zawodnik KSW - Tomasz Sarara.

Dawid Załęcki o zmianie rywala przed Clout MMA 2

Wiele osób stwierdziło, że Le Banner po tym, jak parę lat temu w KSW odwoływał walki z Marcinem Różalskim, to teraz na kilka dni przed walką z Dawidem Załęckim zrobi tak samo. No i właśnie się to potwierdziło. Nie wiadomo czy legenda K-1 faktycznie jest niezdolna do walki, choć tutaj można mieć bardzo duże wątpliwości

Dawid Załęcki natomiast w wywiadzie z Michałem Tuszyńskim dla FanSportu TV opowiedział w szczegółach, jak dowiedział się o wypadnięciu Le Bannera z karty walk Clout MMA 2.

-Ja już się chyba na to nastawiłem, bo jak na noc w telefonie włączam sobie tryb samolotowy, więc jak rano sobie włączam normalnie to mi wyskakuje kto dzwoni, i patrzę włodarz dzwoni, to już się domyśliłem no, po co ku*** może dzwonić trzy dni przed galą, więc już mi przez myśl tak przeszło. No i oddzwoniłem mam złą wiadomość, to już wiedziałem, ale mamy zastępstwo jakby coś. No i dobra kto i mówią Tomek albo ktoś jeszcze. Wybrałem Tomka, bo ten drugi odpadł od razu.

Sam Załęcki zdecydował się wybrać Tomka Sararę, ponieważ jak twierdzi drugi proponowany rywal przez federację, nie zasługuje na starcie z nim, po tym, jak o jego synu mówił nieprzychylne komentarze. Obaj panowie ostatecznie zmierzą się w K-1, 3x2 minuty i w małych rękawicach.