Dużo mówi się o przyszłości Roberta Lewandowskiego. Polak ma już skończone 35 lat, w związku z czym zaczyna wchodzić w jesień swojej kariery. Dużo mówi się o ofertach z Saudi Pro League i Major League Soccer. FC Barcelona ma jednak co do naszego rodaka jasne plany.

Barcelona chce Lewandowskiego na następny sezon!

Ostatnie tygodnie dla naszego reprezentanta nie były łatwe. Polak aż 390 minut czekał na przełamanie, które nastąpiło dopiero w meczu z Deportivo Alaves. “Lewy” zapewnił zwycięstwo FC Barcelonie dwoma trafieniami. Ponadto kiepsko wygląda sytuacja naszej reprezentacji w eliminacjach Euro 2024. W związku z tym nie milkną echa o tym, że Robert może przedwcześnie zakończyć kontrakt z “Dumą Katalonii”.

Przypomnijmy, że kontrakt Polaka z Barceloną obowiązuje aż do czerwca 2026 roku. Pojawiają się spekulacje, że mocno zainteresowani pozyskaniem doświadczonego snajpera są szejkowie z Arabii Saudyjskiej oraz włodarze MLS. Wszelkie wątpliwości co do przyszłości “Lewego” rozwiewa jednak póki co dobrze poinformowany dziennikarz hiszpańskiego “Sportu” Toni Juanmarti.

 

Nie bez powodu Barcelonie może dalej zależeć na Lewandowskim. Już w pierwszym roku gry w katalońskich barwach, "Lewy" poprowadził bowiem zespół do mistrzostwa La Liga, okraszając sezon tytułem króla strzelców. Włodarze klubu mają więc świadomość, że przebudzenie “Lewego” może nastąpić w każdym momencie. Sam Robert z pewnością również myśli nad dalszą grą w Europie. Ewentualna przeprowadzka poza kontynent może więc zostać znacznie odroczona w czasie. Po czternastu występach Robert Lewandowski strzelił osiem bramek i zaliczył cztery asysty.