Dziś w nocy świat obiegła informacja o kontuzji Charlesa Oliveiry. Brazylijczyk już 21 października miał zmierzyć się z Islamem Makhachevem na gali UFC 294 w Abu Dhabi. Zastępstem do tej walki był Mateusz Gamrot. Okazuje się jednak, że to nie Polak zastąpi Oliveirę. Przed mistrzowską szansą stanie bowiem Alexander Volkanovski.

Makhachev vs Volkanovski na UFC 294

Charles Oliveira doznał kontuzji łuku brwiowego. Jako że do gali pozostało niespełna dwa tygodnie, nie zdołałby on zaleczyć tego urazu, przez co nie mógłby wyjść w pełni sprawny do pojedynku.

https://twitter.com/SpinninBackfist/status/1711966032716243331

Brazylijczyka w walce wieczoru UFC 294 zastąpi mistrz wagi piórkowej Alexander Volkanovski. Dojdzie zatem do rewanżowego starcia Makhachev vs Volkanovski. Obaj zawodnicy po raz pierwszy starli się na UFC 280. Wtedy po bardzo zaciętym pojedynku na punkty wygrał reprezentant Rosji. Volkanovski jednak postawił wyjątkowy opór i według niektórych ekspertów to on powinien zostać zwycięzcą.

Czy Gamrot zawalczy na UFC 294?

Kilka dni temu Mateusz Gamrot poinformował, że został on zawodnikiem rezerwowym na walkę Makhachev vs Oliveira. Oznaczało to, że jeśli któryś z zawodników nie będzie w stanie wyjść do klatki bądź nie zrobi wagi, to właśnie Polak stanie przed mistrzowską szansą.

Mimo tego, że Oliveira doznał kontuzji, UFC nie zdecydowało się na umieszczenie Gamrota w walce wieczoru UFC 294. Nie wiadomo również, czy Polak wciąż będzie zawodnikiem rezerwowym.