Kod rejestracyjny

copy me

Kod rejestracyjny

copy me

Kod rejestracyjny

copy me
27 października 2020

W morzu promocji bukmacherskich jedną z ofert najczęściej wykorzystywanych przez graczy stanowi cashback. Umożliwia go większość zakładów bukmacherskich działających na polskim rynku, prześcigając się wzajemnie w rankingach atrakcyjności danej propozycji. Cashback nie jest jednak tylko elementem strategii marketingowej bukmachera, lecz również realną korzyścią dla osób dokonujących zakłady. Terminologia bukmacherska może sprawiać kłopoty początkującym graczom, dlatego w poniższym artykule postaramy się szczegółowo wyjaśnić jedno z najczęściej spotykanych określeń świata zakładów wzajemnych.

Opiszemy czym jest cashback, zastanowimy się czym jest cashout jako zupełnie odmienny produkt bukmacherski, przedstawimy również ofertę cashback u legalnych bukmacherów, ze szczególnym uwzględnieniem warunków udziału w promocji oraz korzyści dla typera.

Czym jest cashback?

Zatem czym jest cashback, tak chętnie wyświetlany na pierwszych stronach internetowego serwisu bukmacherów? Cashback można traktować jako specyficzne ubezpieczenie dokonywanego zakładu. W teorii oznacza zobowiązanie przez bukmachera do zwrotu środków pieniężnych na wypadek przegranej typera. W praktyce podlega jednak najczęściej szeregowi obwarowań, zawartych w regulaminie. Zwrot następuje dopiero po spełnieniu wymogów polegających m.in. na konieczności dodatkowego obrotu promocyjnymi środkami oraz obstawiania konkretnego typu zakładów z wyznaczonym przez bukmachera kursem minimalnym. Zobaczymy to dokładniej w części poświęconej ofertom cashback u legalnych bukmacherów. Przy obliczaniu cashback’u należy brać pod uwagę konieczność zapłaty 12% stawki podatku od gier hazardowych, z której fiskus przecież nie zrezygnuje. Zatem nawet cashback o wysokości 200 zł będzie pomniejszony o kwotę 24 zł, na skutek czego gracz otrzyma większość, lecz nie całość środków.

Cashback nie jest natomiast zakładem darmowym. Freebet to promocja skierowana do początkujących graczy, którym bukmacher na zachętę przyznaje środki finansowe na rozpoczęcie gry. Z tych pieniędzy można czerpać realne zyski, jednak ich utrata nie będzie pociągała już za sobą dodatkowych transferów pieniężnych. Cashback natomiast wymaga posiadania depozytu z własnych pieniędzy. Minimalna wartość, która powinna znaleźć się na koncie, określona została w regulaminie promocji. Gracz dokonuje zakładów w oparciu o własne pieniądze, a dopiero przegrana uruchamia zwrot środków o ustalonej wysokości. Cashback jest najczęściej stosowany przez bukmacherów jako element strategii pozyskiwania nowych klientów.

Bardzo popularną nazwą, używaną zamiennie do słowa cashback, jest zakład bez ryzyka. Jednak zakład bez ryzyka faktycznie stanowi pojęcie dużo szersze, obejmujące również wspomniany powyżej freebet (operowanie środkami bukmachera, czyli brak ryzyka utraty własnych pieniędzy). Zakłady bez ryzyka w formie cashback są czasem proponowane w ramach konkretnych wydarzeń sportowych i wówczas grupą docelową mogą być wszyscy gracze.

Otrzymanie cashbacku na start wiąże się z koniecznością rejestracji konta u bukmachera i wpłaty depozytu początkowego. Rejestracji można dokonać tylko raz. Wiele osób próbuje wyłudzać środki promocyjne za pośrednictwem kilku kont założonych pod różnymi nazwiskami. Bukmacherzy nie są jednak naiwni i takie działanie zostaje błyskawicznie wykryte, a konto klienta zablokowane. Dlatego cashback, jak i inne bonusy bukmacherskie, muszą być stosowane zgodnie z obowiązującym regulaminem.

Zatem czym  jest cashback w kontekście zalet dla typera? Czy daje on realne korzyści, czy pozostaje jedynie przynętą dla nowego narybku? Nikt nie ukrywa marketingowego znaczenia oferowanych promocji. Zakład bukmacherski jest normalnym biznesem, który musi na siebie zarabiać, dbając o istniejących klientów i powiększając swoje zasięgi poprzez nakłanianie nowych graczy do współpracy. Jednak takie postrzeganie cashbacku stanowiłoby niepełny obraz rzeczywistości.

Zakład bez ryzyka umożliwiający odzyskanie środków z przegranej pozostaje fantastyczną metodą na przetestowanie usług nowego bukmachera, zapoznanie się z jego serwisem internetowym, procedurami transakcyjnymi i bazą informacyjną. Daje możliwość sprawdzenia własnej wiedzy i strategii w praktyce, bez ryzyka strat finansowych. Dokonanie nawet jednego zakładu na realnych pieniądzach pozwoli na zdobycie dużo większego doświadczenia niż przewidywanie wyników spotkań na sucho, w wersji demo. Cashback to oferta pośrednia między kontami demo, a prawdziwym polem bitwy. Chroni początkujących przez „sparzeniem”, umożliwiając wycofanie się na bezpieczną pozycję i redefinicję własnych poczynań. Korzystanie z zakładów bez ryzyka można polecić każdemu graczowi, gdyż jest to niewielki, ale skuteczny boost w strategii inwestycyjnej, przynoszący korzyści w wymiarze materialnym i budujący praktyczne umiejętności typowania.

Mając za sobą omówienie oferty cashback, przejdźmy teraz do wyjaśnienia czym jest cashout, jako termin niepoprawnie używany jako zamiennik. Tymczasem cashback a cashout różnice upatruje w zupełnie innych mechanizmach gry, dlatego warto je wyjaśnić.

Czy cashback i cashout to to samo?

Mając za sobą wyjaśnienie czym jest cashback, przejdziemy teraz do drugiego podobnie brzmiącego określenia i opowiemy, czym jest cashout w świecie bukmacherskim. Oba terminy wyglądają podobnie, jednak znaczą zupełnie co innego. Cashback a cashout różnice wynikają z zasady działania obu narzędzi.

Cashout dotyczy zakładów AKO, polegających na obstawieniu kilku rozgrywek na jednym kuponie. Wygrana jest uzależniona od poprawnego wytypowania wyników każdego z nich. Załóżmy jednak, że na kuponie mamy cztery spotkania, z których trzy są już „trafione”. Jednak czwarty mecz rodzi dużą dozę niepewności, ze względu na niespodziewaną kontuzję kluczowego zawodnika. Możemy ryzykować i spokojnie czekać na zakończenie całego kuponu lub wycofać się w tym momencie, realizując mniejszy, ale pewny zysk. Ujawnia nam się tutaj czym jest cashout. To nic innego jak wycofanie swojej pozycji i wcześniejsze zrealizowanie zysku. Cashout może być dokonywany wielokrotnie. Nie należy go traktować jako bonus, lecz jeden z mechanizmów przygotowanych dla typerów, które weszły w skład stałej oferty zakładów bukmacherskich. Cashback a cashout różnice to temat nie tyle dotyczący oferty promocyjnej sensu stricto, lecz technicznego aspektu typowania. Korzystanie z cashout zawsze ogranicza zyski, odcinając odpowiednią stawkę procentową od całkowitej sumy zakładu. Z drugiej strony, zapewnia elastyczność i możliwość szybkiego reagowania na wypadek zaistnienia sytuacji mogącej diametralnie zmienić typowany wynik. Dokonując cashout’u, podejmujemy decyzję ostateczną, od której nie ma odwrotu. Nawet jeśli kupon wejdzie w całości, a gracz wcześniej zrealizował zysk, nie ma możliwości powrotu do poprzednich parametrów obstawienia. Jest to mimo wszystko niewielka cena za ogrom możliwości, jakie cashout oferuje typerom.

Przeczytaj: Czym jest cashout?

Przegląd oferty cashback u legalnych bukmacherów

Każdy bukmacher internetowy oferuje cashback dla nowych klientów, jednak na tym podobieństwa się kończą. Gracze mają w czym wybierać – od ofert gigantów zapewniających elastyczne warunki, po propozycje mniejszych bukmacherów, które często wyróżniają się odważnymi kwotami bonusów. Prześledzimy tu promocje typu cashback u legalnych bukmacherów i warunki ich stosowania.

Cashback w Fortuna

Zakład bez ryzyka u bukmachera Fortuna opiewa na kwotę 210 zł, którą bukmacher obiecuje zwrócić na wypadek przegranej nowego klienta. Ogromną zaletą jest brak wymogu dodatkowego obrotu zwróconymi środkami, które można natychmiast wypłacić na swoje konto bankowe. Fortuna nie stawia również wymagań odnośnie do rodzaju kuponu ani kursu minimalnego. Wysoka kwota cashbacku oraz brak dodatkowych obostrzeń stawiają ofertę bukmachera w zdecydowanej czołówce pod względem atrakcyjności.

Cashback w STS

Założenie konta w STS skutkuje przyznaniem prawa do cashbacku powitalnego w wysokości 31 zł. Tu również nie występuje wymóg obrotu ani kursu minimalnego na kuponie.

Cashback w Betclic

Betclic wyróżnia się maksymalną kwotą zakładu bez ryzyka, która wynosi aż 550 zł po rejestracji w serwisie. Aby otrzymać zwrot, należy jednak wypełnić kilka warunków – środki bonusowe muszą być ponownie zainwestowane minimum 6 razy w ciągu jednego miesiąca, na kupony o kursie minimalnym wynoszącym 2.00. Dopuszczalne rodzaje zakładów to: solo, AKO  oraz live.

Cashback w LVBet

LVBet oddaje klientom 333 zł w ramach promocji cashback. Z oferty mogą skorzystać osoby, które zasilą depozyt przynajmniej 3 razy. Zakład bez ryzyka będzie stosowany do pierwszego dokonanego typowania. W przypadku przegranej, możliwość wypłacenia środków z tytułu cashback zostanie odblokowana po jednokrotnym obrocie na kupon o kursie min. 1.75.

Cashback w PZBuk

Bukmacher PZBuk daje graczom możliwość zwrotu 200 zł z przegranego kuponu, jeśli typer dokona jednokrotnego obrotu na minimum dwa wydarzenia sportowe o kursie przynajmniej 1.40.

Cashback w Betfan

Lider kwoty całkowitej zakładu cashback, wynoszącej łącznie 600 zł. Oferta tego bukmachera jest nieco bardziej złożona. Cashback został rozbity na trzy zakłady. Pierwszy zakład bez ryzyka opiewa na sumę 100 zł, drugi 200 zł, a trzeci – 300 zł. Bukmacher wymaga czterokrotnego obrotu środkami na kupony zawierające trzy zdarzenia o zsumowanym kursie minimum 3.00.

Cashback w Superbet

Superbet oferuje cashback z tygodniowym terminem wykorzystania, na maksymalną kwotę 500 zł. Wypłata uzależniona jest od czterokrotnego obrotu środkami na kupony o kursie 1.40. Bukmacher sumuje wszystkie stawki gracza z okresu 7 dni obowiązywania promocji, odejmuje wygrane i kwotę podatku, obliczając na tej podstawie całkowitą sumę podlegającą zwrotowi na konto bonusowe.

Cashback – czy warto?

W artykule prześledziliśmy szereg kwestii dotyczących oferty cashback u legalnych bukmacherów. Zahaczyliśmy również o pytanie, czym jest cashout oraz wyjaśnienie jakie cashback a cashout różnice należy sobie uświadomić. Na podstawie powyższej analizy można śmiało stwierdzić, że zakład bez ryzyka w formie zwrotu środków to ukłon w stronę gracza i propozycja, której nie należy pomijać. Przynosi nie tylko bezpieczne zyski, ale także zwiększa świadomość i doświadczenie typera, co jest bezcennym atutem w horyzoncie długoterminowym.

 

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
0
Chcesz zostawić komentarz?x
()
x