Żółte i czerwone kartki są każdemu znane. Jeden z klubów niemieckiej Bundesligi wprowadzę kartki dla kibiców, chodzi tutaj głównie o upominanie kibiców, którzy nie przestrzegają stadionowego regulaminu, który mówi o zakazanie palenia. 

Kartki dla kibiców

W całych Niemczech obowiązuje zakaz palenia w miejscach publicznych, natomiast część landów ma także dodatkowe obostrzenia w tym zakresie. W niektórych regionach kategorycznie nie można palić w pubach i lokalach gastronomicznych, a dodatkowo trwa dyskusja o zakazie palenia w samochodach.

Walkę z palaczami rozpoczął także Freiburg. Klub Bundesligi wprowadził zakaz palenia obowiązujący na trybunach stadionu Europa-Park, z wyjątkiem przeznaczonych do tego miejsc. Z egzekwowaniem tych reguł bywa różnie, dlatego działacze zdecydowali się na nietypowe rozwiązanie. Łamiący te zasady kibice będą otrzymywać… żółte i czerwone kartki.

Kibice którzy palą papierosy na trybunach najpierw otrzymają ostrzeżenie, a następnie zostaną całkowicie wyproszeni ze stadionu.

Nie ma właściwie żadnego sposobu na ucieczkę przed dymem osób siedzących obok ciebie, zwłaszcza na trybunach. Każdy, kto ponownie umyślnie naruszy regulamin stadionu – pomimo otrzymania żółtej kartki – i zostanie na tym przyłapany, może zostać wyproszony ze stadionu