W pierwszym meczu 1/8 finału CONCACAF Champions Cup Inter Miami na wyjeździe zremisował 2:2 z Nashville SC. Jedną z bramek strzelił Leo Messi, a na kilkanaście minut przed końcem meczu, Argentyńczyk został brutalnie sfaulowany przez rywala.

Znamy stan zdrowia Messiego po brutalnym ataku

W 77. minucie spotkania próbujący wybić piłkę obrońca Nashville, Lukas Macnaughton zaatakował postawną nogę 8-krotnego zwycięzcy Złotej Piłki. Atak wyglądał bardzo groźnie i wręcz cudem Leo Messiemu nic się nie stało, Argentyńczyk kontynuował grę po udzieleniu mu krótkiej pomocy medycznej. Co ciekawe, arbiter tego spotkania nie dopatrzył się nawet faulu w tej sytuacji. Choć ciężko posądzić Kanadyjczyka o celowość ataku, to wejście było wyjątkowo niebezpieczne i mogło zakończyć karierę Messiego.

Mecz Nashville SC - Inter Miami zakończył się wynikiem 2:2. Obie bramki dla gospodarzy strzelił Shaffeiburg, natomiast dla Interu Miami gole strzelił świetnie znany kibicom duet, Leo Messi i Luis Suarez. Mecz rewanżowy 1/8 finału COCNACAF Champions Cup odbędzie się 14 marca na Florydzie o godzinie 02:15 czasu polskiego.