W rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Realem Madryt a RB Lipskiem padł remis 1:1. Dzięki temu wynikowi to Królewscy awansowali do ćwierćfinału. Po meczu najgłośniej jest jednak o ataku Viniciusa na Williego Orbana.

Błąd sędziego wypaczył wynik meczu?

W 54. minucie meczu Vinicius zaatakował dwoma rękoma szyję obrońcy RB Lipska, Williego Orbana. Brazylijczyk zrobił to z bardzo dużą siłą i bez walki o piłkę, mimo to, włoski sędzia Davide Massa zdecydował się ukarać zawodnika Realu Madryt tylko żółtą kartką.

Zaledwie 11 minut później, Vinicius wykorzystał świetne podanie Jude Belllinghama i umieścił piłkę w siatce. W 68. minucie meczu wyrównał Willi Orban, lecz to wszystko, na co było stać niemiecki klub. Kibice zarzucają włoskiemu sędziemu wypaczenie wyniku spotkania, ponieważ jedyną bramkę dla Królewskich strzelił zawodnik, którego nie powinno być na boisku. Zobaczcie sami: