Legia Warszawa przegrała 1:2 z Aston Villą w ramach meczu piątej kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. W pierwszym rozgrywanym dzisiaj spotkaniu grupy E, AZ Alkmaar pokonał 1:0 Zrinjski Mostar i tym samym Holendrzy tracą do Legii tylko trzy punkty. Obie drużyny zagrają ze sobą w ostatnim meczu grupowym.

Przegrana pomimo dobrej postawy

Szósta drużyna PKO BP Ekstraklasy od samego początku atakowała bramkę Aston Villi, lecz już w 4. minucie "Wojskowi" nadziali się na kontratak, który na bramkę zamienił Diaby. Kilkanaście minut później, błąd w wyprowadzaniu piłki przez gospodarzy wykorzystał Muci, który precyzyjnym strzałem z okolic linii pola karnego doprowadził do wyrównania.

W drugiej połowie celne dośrodkowanie z rzutu wolnego Douglasa Luiza precyzyjnym strzałem wykończył Alex Moreno, ponownie wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie. Wynik spotkania się już nie zmienił, tym samym Aston Villa awansowała na pierwsze miejsce w tabeli.

W ostatniej kolejce fazy grupowej Legia podejmie przy Łazienkowskiej AZ Alkmaar, aby zająć drugie miejsce w grupie wicemistrz Polski nie może przegrać tego spotkania.