Bingo to popularna gra hazardowa oparta na losowaniu liczb. Bingo zasady ma proste, dlatego gra często funkcjonuje jako zwykła forma rozrywki. Cechuje się prostotą, dzięki czemu świetnie sprawdza się nawet w formie gry towarzyskiej w gronie znajomych, na imprezach czy wydarzeniach społecznych.

Bingo - najważniejsze zasady

Jak się gra w bingo? Każdy z graczy otrzymuje planszę zawierającą różny układ liczb. Prowadzący posiada maszynę losującą, w której znajdują się podpisane kule. Po wyjęciu jednej z nich czyta on na głos numerek. Ważne jest to, że nie da się dwa razy wyjąć tej samej kuli - jest ona odkładana na bok.

Jeśli chodzi o planszę, zazwyczaj jest na niej kwadrat 5×5, wtedy losuje się 75 numerków. Zwycięzca ogłasza uformowanie z liczb linii poziomo, pionowo lub na ukos. Istnieje również odmiana z kartą 3×9, lecz znajduje się na niej tylko 15 wydrukowanych liczb. Jednak wtedy losowanych numerów jest więcej, bo 90. Tutaj wygrywa ten, kto pierwszy zaznaczy pełen komplet liczb. Gracz po uzupełnieniu planszy ma za zadanie od razu krzyknąć "BINGO".

Przebieg rozgrywki

Wszyscy, którzy wiedzą jak się gra w bingo wiedzą, że kiedy każdy ma już własną planszę oraz mazak, caller zaczyna losowanie. Zależnie od wersji bingo zasady się różnią. Jeżeli gramy w Bingo 75, to zaznaczamy numerki w linii poziomej, pionowej lub na ukos. W przypadku Bingo 90, musimy zakreślać każdą liczbę po kolei. Zwycięzcą według zasad jest ten, kto pierwszy zbierze komplet liczb lub kombinację na swojej planszy. Nie można jednak zapomnieć o końcowym "BINGO" - bez tego nie ma wygranej!

Jak wygrać w bingo?

Wygrana w bingo jest bardzo prosta, ale również całkowicie losowa. Wszystko zależy od tego, jaka plansza nam się trafi oraz jaki numerek wylosuje caller. Aby wygrać musimy zebrać odpowiednie liczby w naszej karcie, a na końcu oznajmić to krzycząc "BINGO". Można zatem stwierdzić, że gra w bingo zasady wygrywania ma wręcz banalne.

Jak się gra w bingo w kasynach?

Zanim zaczniemy rozgrywkę warto sprawdzić, jak grać w kasynie online. Zazwyczaj zasady bingo w kasynach są podobne do klasycznej gry. Ułożenie jednej linii liczb to czterokrotność postawionej stawki. Jeśli chodzi o dublet i BINGO, jest to aż kilkadziesiąt razy postawiona stawka. Przy trafieniu chociaż jednej linii na planszy istnieje możliwość do wzięcia dodatkowej kuli. Pozwala ona na zebranie dubletu i BINGO. Koszt wzięcia takiej dodatkowej kuli jest podawany automatycznie. Wygrana cieszy jeszcze bardziej, jeśli wykorzystamy bonus bez depozytu.