Bayern Monachium jest coraz bliżej przeprowadzenia jednego z najgłośniejszych transferów letniego okna. Według medialnych doniesień mistrzowie Niemiec mocno naciskają na sprowadzenie Anthony’ego Gordona z Newcastle United.
Jak podają niemieckie i angielskie media, zgodę na transfer wyraził już trener Bayernu Monachium, Vincent Kompany. Belg ma być wielkim zwolennikiem sprowadzenia dynamicznego skrzydłowego i widzi w nim ważny element ofensywy na kolejny sezon.
Anthony Gordon priorytetem Bayernu
W Bayernie Monachium już teraz trwają dyskusje o składzie na przyszły sezon, choć nie skończył się jeszcze obecny. Jednym z głównych celów transferowych stało się wzmocnienie skrzydeł, a Anthony Gordon ma znajdować się bardzo wysoko na liście życzeń Kompany’ego. Udane transfery skrzydłowych z Premier League (Olise, Diaz) są bez wątpienia paliwem do planowania kolejnych, podobnych ruchów.
24-letni Anglik notuje kolejny, bardzo dobry sezon w Premier League. W barwach Newcastle United regularnie strzela gole i zalicza asysty, a jego wartość rynkowa mocno wzrosła. W Anglii uchodzi dziś za jednego z najlepszych skrzydłowych młodego pokolenia. Według doniesień mediów, Bayern Monachium jest gotów wyłożyć ogromne pieniądze, aby przekonać Newcastle United do sprzedaży zawodnika jeszcze tego lata.
Newcastle United nie chce oddawać gwiazdy
Problemem może być jednak stanowisko Newcastle United. Klub z Premier League nie zamierza łatwo rezygnować ze swojego lidera ofensywy i oczekuje bardzo wysokiej kwoty odstępnego.
W Anglii mówi się, że ewentualny transfer mógłby kosztować nawet ponad 80 milionów euro, a być może nawet ponad 100! Dla Bayernu Monachium nie byłby to jednak pierwszy tak duży wydatek w ostatnich latach.
Kompany chce nowej jakości w ofensywie
Vincent Kompany od początku pracy w Monachium podkreślał, że chce zwiększyć dynamikę i intensywność gry ofensywnej swojego zespołu. Anthony Gordon idealnie wpisuje się w ten profil – jest szybki, agresywny w pressingu i potrafi grać na obu skrzydłach.
🚨🆕 Anthony #Gordon’s management have been in contact with FC Bayern for months. Vincent Kompany has approved the deal. Contact remains ongoing.
Despite other reports, there were no negotiations with his agent at Säbener Strasse last week, especially as another person within… pic.twitter.com/tMMLqgoYzo
— Florian Plettenberg (@Plettigoal) May 1, 2026
Transfer Anglika miałby również przygotować Bayern Monachium na możliwe odejścia kilku ofensywnych zawodników po zakończeniu sezonu.
