Jak informują portal fanatik.com.tr zawodnik Jagiellonii Białystok - Bartłomiej Wdowik znalazł się na celowniku tureckiego klubu - Galatasaray Stambuł.

Z PKO BP Ekstraklasy do Ligi Mistrzów?

Bartłomiej Wdowik w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy dla ekipy z Podlasia spisuje się znakomicie. W 14 spotkaniach piłkarz grający na pozycji lewego obrońcy strzelił już osiem goli, z czego aż połowa z nich była zdobyta bezpośrednio z rzutów wolnych. Do tego Wdowikowi udało się zaliczyć dodatkowo 4 asysty. Sama Jagiellonia Białystok w tabeli PKO BP Ekstraklasy zajmuje pozycję wicelidera, ustępując jedynie obecnemu liderowi -Śląskowi Wrocław.

Dobra gra Wdowika w Białymstoku zaprocentowała powołaniem przez Michała Probierza powołaniem na listopadowe zgrupowanie reprezentacji Polski, gdzie Biało-Czerwoni zmierzą się 18 listopada na PGE Narodowym w ostatnim meczu eliminacji do Mistrzostw Europy 2024 z Czechami, a trzy później Polska zagra mecz towarzyski na tym samym obiekcie z reprezentacją Łotwy. Niewkluczone, że właśnie w tym spotkaniu Wdowik będzie miał okazję zadebiutować w koszulce z orzełkiem na piersi. W październiku młodemu piłkarzowi udało się załapać do kadry reprezentacji Polski, zastępując w trybie awaryjnym Tymoteusza Puchacza, jednak tamtym razem Michał Probierz nie postanowił dać szansy graczowi Jagiellonii Białystok.

W zespole 23-krotnego Mistrza Turcji można znaleźć takie gwiazdy jak grającego niegdyś w Interze Mediolan czy PSG Argentyńczyka - Mauro Icardiego, czy wypożyczonego z Chelsea Londyn reprezentanta Maroko - Hakima Ziyecha. Sam 23-letni piłkarz urodzony w Olkuszu miałby w tureckiej drużynie zastąpić Hiszpana - Angelino, który nad Bosforem przebywa na wypożyczeniu do końca sezonu z niemieckiego RB Lipsk. Obecnie Bartłomiej Wdowik według portalu “Transfermarkt” jest wyceniany na wartość 900 tysięcy euro.

Bartłomiej Wdowik może także liczyć na zainteresowanie z europejskich klubów. Wśród nich znalazł się Galatasaray Stambuł, który w tym sezonie gra w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Obecnie podopieczni Okana Bruka w tabeli grupy A zajmują trzecie miejsce z taką samą zdobyczą punktową co zajmująca drugą pozycję - FK Kopenhaga, gdzie na co dzień występuje tam polski bramkarz - Kamil Grabara. Natomiast w tureckiej ekstraklasie “Lwy” są liderami tabeli ze zdobytymi 31 punktami i z przewaga jednego oczka nad drugim - Fenerbache Stambuł.