Dziś w godzinach popołudniowych internet obiegła informacja o zatrzymaniu zawodnika Wotore, Szymona N., znanego jako "Apteka". Mężczyzna wystąpił w walce wieczoru podczas ostatniej gali Wotore 7 przegrywając po zaledwie 41 sekundach z Kamilem Mindą.

Apteka zatrzymany

Apteka zatrzymany został na polecenie Prokuratory Okręgowej w Sosnowcu. Śląska Policja na swojej stronie internetowej dodała krótką notkę informacyjną odnośnie zatrzymania.

W skoordynowanej akcji mundurowi wspierani przez policyjnych kontrterrorystów z Katowic weszli jednocześnie do kilku mieszkań na Śląsku. Zatrzymali w sumie 4 mężczyzn w wieku od 26 do 31 lat, w tym zawodnika MMA federacji "WOTORE". W trakcie przeszukań użytkowanych przez nich mieszkań, samochodów i garaży zabezpieczono m. in. maczety, kastety, kamizelki kuloodporne, narkotyki oraz gotówkę.

W dalszej części wpisu można wyczytać, że mężczyźni odpowiedzą za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wywarzaniem i obrotem narkotykami. Szymonowi N, podobnie jak pozostałym, grozi do 12 lat więzienia.

Apteka - nagranie z zatrzymania

W sieci można również znaleźć krótkie nagranie z zatrzymania podejrzanych. Trzech z nich trafiło do aresztu na trzy miesiące, natomiast czwarty jest aktualnie objęty policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju.

Kim jest Apteka?

Apteka stał się rozpoznawalny po tym, jak internet obiegło nagranie jego konfrontacji z Amadeuszem Ferrari w Tajlandii. W czerwcu 2023 roku wystąpił na gali Wotore 7. Był to jego zawodowy debiut w sportach walki. Apteka wystąpił w walce wieczoru, a jego rywalem był Kamil Minda. Walka była bardzo jednostronna i zakończyła się po zaledwie 41 sekundach, kiedy to Minda udusił do nieprzytomności Aptekę.