Nieoficjalne przecieki mówią, że do najbliższej edycji Ligi Mistrzów zostanie zaproszony saudyjski klub Al-Nassr. Co więcej, jeszcze bardziej zaskakuje powód zaproszenia saudyjskiego klubu, w którym obecnie gra m.in. Cristiano Ronaldo. Otóż UEFA uważa, że Al-Nassr "cieszy się ogromną popularnością w Europie i jest jednym z najpopularniejszych zespołów na świecie".

Petrodolary paliwem dla saudyjskiego klubu - Czy to także przepustka do Ligi Mistrzów?

O klubie piłkarskim Al-Nassr zrobiło się naprawdę głośno dopiero pod koniec 2022 roku, kiedy to nowym piłkarzem tego saudyjskiego zespołu został Cristiano Ronaldo. Al-Nassr przeprowadził w przeciągu następnych miesięcy przeprowadził istną ocejsywę transferową, ściągając na Półwysep Arabski takie gwiazdy światowego futbolu, jak Aymerica Laporte, Alexa Tellesa, Sadio Mane, Marcelo Brozovicia czy Otavio.

Sportowi komentatorzy podkreślają, że zaproszenie Al-Nassr do europejskiej Ligi Mistrzów jest całkiem prawdopodobne, mimo że wydaje się mało poważne. Włoski serwis Calciomercato.com jakiś czas temu informował, że UEFA pytała się fanów o możliwość przyznania „dzikiej karty” saudyjskiemu klubowi.

Jak nietrudno się domyślić, w grę wchodzą spore pieniądze. UEFA może bowiem otrzymać niezłą sumę od Arabii Saudyjskiej za umożliwienie występów klubów z Saudi Pro League w Lidze Mistrzów. Co ciekawe, kibice mieliby znów szansę na zobaczenie CR7 w LM, który był przecież najlepszym strzelcem w historii rozgrywek.