Uwielbiasz sportową pasję i nie boisz się lekkiego szaleństwa? Na boisku doceniasz ekscytujące rajdy bardziej niż ostrożne podania. To świetnie, w temacie zdrowia nie ma miejsca na zbędne ryzyko. Zadbaj o bezpieczeństwo i profilaktykę, które dają największe korzyści

Czy rak jąder naprawdę jest taki groźny?

Rak jąder niezmiennie plasuje się na szczycie nowotworów, wykrywanych wśród mężczyzn. Szacuje się, że w przedziale wiekowym od 15 do 40 roku życia odpowiada za 25% zachorowań. Liczba zachorowań gwałtownie rośnie i w ostatnich dekadach wzrosła o kilkaset procent. Warto podkreślić, że wczesne wykrycie jest kluczowe, jeżeli chodzi o możliwości leczenia. Szybka diagnoza znacząco zwiększa szansę na wyleczenie.

Jak co roku listopad jest miesiącem akcji Movember. Polega ona na zapuszczeniu wąsa i propagowaniu profilaktyki w leczeniu nowotworów. Mężczyźni badają się rzadziej niż kobiety, dlatego zwiększenie świadomości w tym temacie jest tak istotne.

Jak wejść do akcji zapuść #SUPERWĄS?

Jest to bardzo proste i możesz to zrobić w kilku krokach:

  1. Dołącz do Mateusza Borka, Jerzego Dudka, Sławomira Peszki i Tomasza Smokowskiego i zapuszczaj wąsy przez cały listopad. 
  2. Po wyhodowaniu wąsa wrzuć zdjęcie na Instagram lub X z #SUPERWĄS. Jeżeli nie posiadasz mediów społecznościowych, możesz wysłać zdjęcie do Superbet w wiadomości prywatnej.
  3. Każdy, kto spełni te warunki, w podziękowaniu za wsparcie otrzyma upominek – 10 zł FREEBET do wykorzystania na zakłady w Superbet. 
  4. Last but not least – pamiętaj o tym, żeby co miesiąc samodzielnie badać jądra, a w przypadku wykrycia jakichkolwiek niepokojących zmian (zgrubienia, stwardnienia, guzki, ból, zmiana struktury) niezwłocznie zgłoś się do urologa. Zdobytą wiedzą warto dzielić się z bliskimi i informować ich, jak istotna jest profilaktyka.
  5. Więcej szczegółów znajdziesz na naszej stronie internetowej 

Więcej informacji dotyczących profilaktyki nowotworów jąder i prostaty oraz akcji #BadajJAJKA znajdziesz u naszego Partnera – w kanałach Fundacji Kochasz Dopilnuj: STRONA INTERNETOWA, FACEBOOK, INSTAGRAM. 

***

Grupa Superbet to globalny operator zakładów bukmacherskich i gier on-line charakteryzujący się wysoką dynamiką wzrostu i szybkim rozwojem. Jest 11. najwyżej notowaną firmą gier on-line na świecie i jedną z największych w Europie Od 2020 roku oferuje zakłady on-line w aplikacji mobilnej oraz na stronie superbet.pl. Na koniec II kwartału 2023 roku Superbet miał 17,5% udziału w polskim rynku bukmacherskim i był trzecim największym bukmacherem w kraju.