Po fatalnym starcie sezonu Ajax Amsterdam zwolnił trenera Maurice'a Steijna! W poniedziałek klub z Amsterdamu poinformował o rozstaniu ze szkoleniowcem, pod wodzą którego klub z Holandii znalazł się przy strefie spadkowej, choć klub wiązał ze szkoleniowcem przyszłość i podpisał z nim trzyletni kontrakt, to został on rozwiązany po zaledwie dwóch wygranych w jedenastu meczach rozgrywek

Trener Ajaxu zwolniony po tragicznym rozpoczęciu sezonu

Gra Ajaxu Amsterdam to jedna z największych niespodzianek tego sezonu. Klub, który rok w rok uczestniczył w walce o mistrzostwo to w tym prawdopodobnie będzie miał problem żeby powalczyć o czołówkę. Po dziewięciu meczach Eredivisie piłkarze ze stolicy są na XVII, przed ostatnim miejscu w tabeli.

Przypomnijmy, że Ajax do tej pory zdobył zaledwie pięć punktów, tracąc przy tym aż 22 oczka do lidera PSV Eindhoven. Jeśli Ajax nadal będzie podążał tym samym torem to może nawet spaść z ligi, dlatego władze klubu postawili na zmiany i wyrzucili trenera.

W ostatnich miesiącach współpraca przebiegła w pełni profesjonalnie. Brakowało jednak sukcesów sportowych i rozwoju drużyny. Dlatego postanowiliśmy dziś spotkać się z trenerem. Maurice również wyraził swoje obawy wobec tego, czy jest odpowiednim człowiekiem na odpowiednim miejscu. Wspólnie zdecydowaliśmy, że najlepszym wyjściem będzie rozstanie. Hedwiges Maduro będzie pełnił funkcję trenera tymczasowego — powiedział prezes Ajaxu Jan van Halst. Jego słowa cytuje oficjalna strona klubu.

Tego poranka porozmawiałem z zarządem, rozmowy kontynuowaliśmy do późnego popołudnia. Doszliśmy do wniosku, że rozstanie jest najlepsze dla Ajaxu, choć oczywiście tego żałuję. Każdy, kto mnie zna, wie, że robiłem wszystko, by doprowadzić klub do miejsca na szczycie. Ale nie udało mi się. Chcę podziękować kibicom i ludziom, z którymi pracowałem, wierzę też, że Ajax znajdzie drogę w górę tabeli — powiedział sam trener.