Sędziowie odpowiedzialni za hiszpańską ligę piłki nożnej ignorują agresywne zachowania zawodników na boisku. Ofiarą kilku przemocowych sytuacji był polski zawodnik - Robert Lewandowski.

Polski piłkarz obalony na murawę

Ostatnimi czasy w mediach zrobiło się głośno o ignorancji sędziów odpowiedzialnych za hiszpańską ligę piłki nożnej. Arbitrzy nie zauważają lub zwyczajnie nie wyciągają żadnych konsekwencji wobec karygodnych czynów piłkarzy. Zawodnicy hiszpańskich klubów z meczu na mecz pokazują coraz więcej przemocowych ruchów wobec swoich przeciwników. Brutalne faule stają się porządkiem dziennym.

Fani drużyn krytykują niesprawiedliwe decyzje sędziów. W jednej z niestosownych akcji brał udział polski piłkarz. Robert Lewandowski w ostatnim meczu klubowych rozgrywek został obalony przez zawodnika Rayo Vallecano, Floriana Lejeune, na murawę.

Kibice podkreślają, że nie jest to jedyny agresywny czyn wobec Polskiego reprezentanta. W mediach pojawiają się filmiki z piłkarskich spotkań udowadniające niestosowne zachowania zawodników.