Szokujące informacje dotarły z Indonezji, gdzie obecnie przebywa reprezentacja Polski U17 na zgrupowaniu przed Mistrzostwami Świata do lat 17. Polski Związek Piłki Nożnej poinformował dziś, o wykluczeniu z reprezentacji młodzieżowej czterech zawodników - Oskara Tomczyka, Filipa Wolskiego (obaj Lech Poznań), Jana Łabędzkiego (ŁKS Łódź), oraz Filipa Rózgę (Cracovia)

Gigantyczny skandal wizerunkowy z udziałem reprezentantów Polski U17

Przyczyną wykluczenia tych piłkarzy jest alkohol. Jak zdradził dziennikarz sportowy - Dawid Dobrasz z portalu Meczyki.pl gracze mieli zostać przyłapani przez sztab szkoleniowy w stanie upojenia alkoholowego. Natomiast według informacji tvpsport.pl jeden z zawodników zachowywał się tak skandalicznie, że przewrócił się w drodze do hotelu i doznał lekkich obrażeń głowy oraz uszkodził sobie łuk brwiowy.

Selekcjoner reprezentacji Polski U17 - Marcin Włodarski  nie miał więc innego wyjścia jak w trybie natychmiastowym wyrzucić pijanych piłkarzy ze zgrupowania kadry przed młodzieżowymi MŚ do lat 17, które rozpoczną się już w najbliższy piątek w Indonezji. Efekt tego bezmyślnego zachowania piłkarzy jest taki, że obecnie kadra Polski wynosi zaledwie 17 zawodników i jeżeli konsultacje z FIFA nie dadzą efektu pozytywnego, to trener Włodarski będzie mógł na ławce rezerwowej postawić zaledwie czterech graczy z pola. Maksymalnie kadra reprezentacji, która weźmie udział w MŚ, może liczyć 21 piłkarzy.

Swoje komunikaty w tej bulwersującej sprawie wygłosili już Lech Poznań, Cracovia i ŁKS Łódź, które potępiły zachowania swoich piłkarzy i po powrocie imprezowych zawodników do Polski zamierzają wyciągnąć wobec nich surowe konsekwencje.

W fazie grupowej Mistrzostw Świata do lat 17 podopieczni Marcina Włodarskiego zmierzą się z reprezentacjami: Japonii, Senegalu i Argentyny.