Selekcjoner reprezentacji Polski U21 - Adam Majewski ogłosił dziś listę piłkarzy, którzy zostali powołani na mecze kwalifikacji do turnieju finałowego mistrzostw Europy U21 2025 z Izraelem i Niemcami.

Polacy walczą o wyjazd na mistrzostwa Europy U21 2025 do Słowacji

Wśród powołanych znaleźli się zawodnicy, którzy mieli okazję już występować w dorosłej reprezentacji Polski. Chodzi tu konkretnie o Jakuba Kamińskiego (VFL Wolfsburg), Kacpra Kozłowskiego (SBV Vitesse), Mateusza Łęgowskiego (Salernitana), czy Filipa Marchwińskiego (Lech Poznań). W kadrze znalazł się również strzelający regularnie gole w Austrii - Szymon Włodarczyk z SK Sturm Graz.

W przyszłym tygodniu podopieczni Adama Majewskiego rozegrają dwa bardzo ważne spotkania, które zadecydują czy Biało-Czerwoni będą mieli szansę wyjechania na młodzieżowe mistrzostwa Europy, które w 2025 roku odbędą się na terenie Słowacji. Najpierw 17 listopada w Łodzi Polacy zmierzą się z Izraelem, a cztery dni później Polska zagra mecz wyjazdowy z Niemcami w Essen.

Po trzech meczach w eliminacjach do Mistrzostw Europy U21 2025 Biało-Czerwoni w grupie D są liderami, ze zdobytymi kompletami punktów  Do tej pory nasza młodzieżowa reprezentacja ograła dwukrotnie Estonię (1:0, i 5:0) oraz Kosowo (3:0). Na młodzieżowe Mistrzostwa Europy U21 w 2025 roku pojadą mistrzowie grup, trzy najlepsze drużyny z drugich miejsc oraz dwie reprezentacje, które zostaną wyłonione w formule play-offów.