Wszystkie wpisy z Typiko:

1 marca 2021

Kod promocyjny Typiko

Jeśli pragniesz dowiedzieć się, jak działa kod promocyjny Typiko, jak prezentują się jego poszczególne składowe oraz w jaki sposób go…

Zakłady bukmacherskie Typiko miały być kolejnym legalnym bukmacherem na polskim rynku, jednak strona internetowa pod taką nazwą tak naprawdę nigdy nie wystartowała. Typiko zakłady – czy mimo to można grać w tej firmie? Typiko oferta kursowa – co o niej wiadomo? Bukmacher Typiko – czy wystartował, ale pod inną nazwą? Kim jest Typiko?

Zakłady bukmacherskie Typiko

Zakłady bukmacherskie Typiko pod koniec listopada 2018 roku otrzymały od Ministerstwa Finansów koncesję na przyjmowanie zakładów wzajemnych przez sieć internet. Firma powstała w 2016 roku, zarejestrowana była w Bielsko-Białej, a prezesem zarządu była pani Aleksandra Kuliniak. Dwa i pół roku po rozpoczęciu działalności firma otrzymała koncesję niezbędną do startu w takiej formule, do jakiej miała być przeznaczona, czyli przyjmowanie zakładów przez internet. Ale zakłady bukmacherskie Typiko tak naprawdę nigdy nie wystartowały – ani z oficjalną stroną internetową, ani z przyjmowaniem zakładów. Dlaczego? Oficjalnego powodu nigdy nie poznaliśmy i zapewne nie poznamy. W środowisku bukmacherskim spekulowano o wielu wariantach i możliwościach, ale tego, który był faktycznym powodem braku startu zakładów bukmacherskich Typiko, nie podano do informacji publicznej.

Kim jest Typiko?

Kim jest Typiko – to pytanie zadawało sobie z pewnością wielu graczy, którzy planowali rozpoczęcie gry u tego bukmachera. Choć firma wystartowała w 2016 roku, czyli długo przed wejściem w życie ustawy antyhazardowej, koncesję na przyjmowanie zakładów przez internet otrzymała w listopadzie 2018 roku. Gracze spodziewali się więc, że po kilku miesiącach od tej daty Typiko na dobre rozpocznie działalność, otwierając stronę, przedstawiając kursy i atrakcyjny bonus powitalny Typiko. Niestety – odpowiedzi na to, kim jest Typiko, nigdy tak naprawdę nie otrzymaliśmy, gdyż strona pod tym adresem nigdy nie wystartowała, a bukmacher nie rozpoczął działalności. Być może ma to związek z wejściem w życie ustawy antyhazardowej – wówczas nowym bukmacherom trudno było wystartować, a gracze preferowali grę u zweryfikowanych bukmacherów, od wielu lat będących na polskim rynku.

Bukmacher Typiko

W momencie, gdy bukmacher Typiko otrzymał koncesję na przyjmowanie zakładów przez internet, był bukmacherem numer trzynaście, jeśli chodzi o legalnych bukmacherów w Polsce. Jak się jednak okazało, trzynastka w tym przypadku okazała się pechowa, gdyż bukmacher Typiko niejako zakończył swoją działalność właśnie na otrzymaniu koncesji i nie mieliśmy okazji przekonać się, jaka to firma – czy oferuje dobre kursy, sporty wirtualne, bogatą ofertę zakładów na żywo czy powitalny bonus. Oceny bukmachera Typiko zakończyły się więc na domysłach i gdybaniach, których nie mogły zostać w żaden sposób zweryfikowane.

Typiko zakłady

Typiko zakłady nie wystartowały więc nigdy pod taką nazwą, ale – jak się okazało – wystartowały pod inną. Zakłady Typiko przemianowano na bukmachera BetX. Zakłady bukmacherskie Typiko przeszły więc rebranding. Typiko i BetX to jedna i ta sama firma, która po prostu zmieniła nazwę. Oba podmioty dysponują tymi samymi numerami NIP oraz REGON. Obie posiadają siedzibę w Bielsko-Białej, a różnice, które możemy zauważyć, porównując Typiko i BetX, leżą w zarządach firmy. W Typiko prezesem zarządu była pani Aleksandra Kuliniak, a w BetX jest nim pan Krzysztof Wal, pełniący swoje obowiązki od sierpnia 2019 roku.

Spekulowano, że firma porzuciła pomysł rozpoczęcia projektu pod nazwą Typiko ze względu na bliźniaczo podobną nazwę do innego niezwykle popularnego bukmachera – Tipico. Trudno jednak zweryfikować wiarygodność tych informacji. Fakt jest taki, że firma ruszyła z projektem pod nową nazwą – BetX.

Typiko oferta

Typiko oferta – o tym możemy co najwyżej gdybać, gdyż bukmacher pod taką nazwą nigdy nie wystartował. Biorąc jednak pod uwagę fakt, jak rozwijają się dziś zakłady bukmacherskie, oferta Typiko z pewnością byłaby bogata w takie zakłady, jak przedmeczowe kursy na najpopularniejsze dyscypliny sportu – piłkę nożną, boks, MMA, tenis, hokej, siatkówkę, koszykówkę czy sporty zimowe, jak skoki narciarskie czy biathlon. Ogromną popularnością cieszą się dziś również sporty wirtualne, więc jeśli oferta Typiko początkowo nie posiadałaby takowych w swoim „menu”, z czasem z pewnością konieczne byłoby uzupełnienie jej o zakłady na wirtualną piłkę nożną czy innego rodzaju dyscypliny sportu. Znacznie przychylniej gracze patrzą także na firmy, które oferują atrakcyjne bonusy powitalne oraz takie, z których można skorzystać już jako aktywny gracz, czyli różnego rodzaju darmowe zakłady, drobne upominki na urodziny gracza czy grę bez podatku.

Wydaje się, że już niedługo wręcz obowiązkiem z perspektywy bukmachera będzie posiadanie aplikacji mobilnej. Coraz mniej osób korzysta bowiem ze stacjonarnych komputerów czy laptopów, gdyż wszystko można załatwić trzema kliknięciami palca na smartphonie. Gdyby Typiko oferta zawierała wyżej wymienione udogodnienia, z pewnością byłaby dobrze oceniana przez graczy, a sam bukmacher byłby w stanie rywalizować o swoje miejsce na rynku z firmami, które są znane polskim graczom od wielu lat, jak STS czy Fortuna.

Sprawdź: Opinie Typiko

Oferta kursowa Typiko

Oferta kursowa Typiko pozostaje jednak wyłącznie kwestią domysłów, a pod lupę można wziąć co najwyżej to to, co oferuje bukmacher BetX. Jeśli Typiko chciałoby z przytupem wejść na polski rynek, oferta kursowa Typiko z pewnością powinna być bardzo atrakcyjna i przyciągająca nowych graczy. W Polsce istnieje bowiem wielu legalnych bukmacherów, którzy raz po raz prześcigają się w nowych pomysłach i udogodnieniach. Wszystko po to, żeby przyciągnąć gracza do siebie i najlepiej utrzymać go na stałe. Oferta kursowa Typiko powinna była więc zawierać atrakcyjne kursy na najpopularniejsze dyscypliny sportu, sporty wirtualne oraz sprawny system zawierania zakładów na żywo.

Nie wiemy, jakie plany na swój rozwój i wejście na polski rynek miało Typiko, ale oferta kursowa Typiko z pewnością byłaby kluczowa – pierwsze wrażenie z perspektywy gracza jest bowiem często najważniejsze. Gdy gracz widzi bukmachera z przyjemną szatą graficzną, atrakcyjnym bonusem powitalnym i dobrą ofertą kursową, patrzy na daną firmę w pozytywny sposób i chętniej do niej wraca. Oferta kursowa Typiko od samego początku musiała być więc atrakcyjna zarówno jeśli chodzi o zakłady przedmeczowe, jak i te na żywo oraz na sporty wirtualne. Bez tego trudno przebić się na niezwykle trudnym rynku, jakim są zakłady bukmacherskie w Polsce. Trudne byłoby to zwłaszcza w dobie pandemii koronawirusa, gdzie przez wiele miesięcy wydarzenia sportowe się nie odbywały, przez co również bukmacherzy mieli spore problemy i musieli mocno się nagimnastykować, żeby przetrwać kryzysowy moment – podobnie zresztą jak zdecydowana większość firm i przedsiębiorstw na całym świecie, które musiały poradzić sobie z czymś zupełnie dla nich nowym.

Losy bukmachera Typiko można więc oceniać na dwa sposoby – albo gdybać, jak poradziliby sobie na polskim rynku, albo – co można zrobić znacznie bardziej rzetelnie i opierając się na faktach – oceniać ich przez pryzmat tego, jak rozwija się i co do zaoferowania ma firma BetX.

FAQ – PYTANIA I ODPOWIEDZI

1. Czy Typiko jeszcze istnieje?

Bukmacher Typiko wciąż istnieje tylko pod inną nazwą.

2. Jak nazywa się teraz Typiko?

Bukmacher Typiko przeszedł rebranding i teraz nazywa się BetX

Sprawdź: Typy bukmacherskie