Tego chyba nikt się nie spodziewał. Organizacja Clout MMA poinformowała na swoich social mediach, że podpisała kontrakt z legendą kickboxingu - Jerome Le Bannerem! 50-letni zawodnik zadebiutuje już na najbliższej gali Clout MMA i zmierzy się z Dawidem "Crazy" Załęckim.

Jerome Le Banner w Clout MMA

Do walki Jerome Le Banner vs Dawid Załęcki dojdzie 28 października w Płocku na Clout MMA 2. Trzeba przyznać, że takie zestawienie może dziwić. Jest to bowiem typowo sportowa walka. Wątpliwe, że pomiędzy Le Bannerem a Załęckim dojdzie do jakichkolwiek dymów i przepychanek.

Przy okazji tego ogłoszenia trzeba przyznać, że zakontraktowanie Le Banner przez organizację freakową może być pstryczkiem w nos między innymi dla federacji KSW. KSW dwukrotnie bowiem ogłosiło Jerome'a Le Bannera jako swojego zawodnika. Francuz miał wystąpić na KSW 18, a potem na KSW 20. Za każdym razem był zestawiany z Marcinem Różalskim. Le Banner jednak nigdy nie zadebiutował w KSW, ponieważ dwukrotnie wycofał się z powodu kontuzji.

Kim jest Jerome Le Banner?

Fani freak fightów mogą zacząć zadawać sobie pytania, kim jest Jerome Le Banner? Le Banner to jeden z najwybitniejszych kickbokserów w historii. Francuz stoczył w tej formule 111 walk, z których wygrał 86. Na swoim koncie ma także występy w MMA oraz boksie. Trzeba jednak zaznaczyć, że Le Banner jest już zdecydowanie poza swoim najlepszym okresem w karierze. Ma on bowiem 50 lat, a ostatnią walkę w K-1 stoczył w 2019 roku.