Fani boksu już od wielu miesięcy wyczekują na hitowe starcie Tysona Fury z Oleksandrem Usykiem. Przez długi czas zawodnicy nie mogli dojść do porozumienia w sprawach kontraktowych, jednak finalnie oba obozy dogadały się i walka została zaplanowana na 17 lutego. Dziś dowiedzieliśmy się jednak, że starcie to nie dojdzie do skutku.

Walka Usyk vs Tyson Fury odwołana

Informacje o odwołaniu walki na swoim Twitterze podał dobrze zorientowany w tematach bokserskich dziennikarz portalu talkSPORT Michael Benson.

Walka Tyson Fury vs Oleksandr Usyk została przełożona i nie odbędzie się 17 lutego, ponieważ Fury doznał rozcięcia na dzisiejszym sparingu.

Nie zobaczymy zatem konfrontacji Usyka z Furym w najbliższym terminie. Na ten moment organizatorzy nie poinformowali na kiedy mógłby zostać przełożony ten pojedynek.

Grupa promotorska Queensberry Promotions wydała oświadczenie odnośnie kontuzji Brytyjczyka. Możemy w nim między innymi zobaczyć rozcięcie, które zadecydowało o odwołaniu walki oraz krótki komentarz Tysona Fury'ego.

Jestem całkowicie zdruzgotany po tak długich przygotowaniach do tej walki i przez to, że byłem w tak doskonałej kondycji. Współczuję wszystkim zaangażowanym w to ogromne wydarzenie i będę pilnie pracować nad ustaleniem nowej daty tej walki jak tylko oko się zagoi. Mogę tylko przeprosić wszystkich, których to dotyczy, w tym moją własną drużynę, Team Usyk, zawodników z karty wstępnej, partnerów, a także naszych gospodarzy i moich przyjaciół w królestwie Arabii Saudyjskiej.