Na sobotniej gali KSW 91 mieliśmy okazję zobaczyć emocjonujący pojedynek Valeriu Mircea vs Leo Brichta. Starcie odbyło się o pas mistrzowski.

Valeriu Mircea efektownie poddaje Brichtę!

Pierwsza minuta obyła się bez ciosów, zawodnicy jedynie wymieniali się pojedynczymi niskimi kopnięciami. Mircea nieskutecznie próbował zaatakować obrotówką. Po chwili udało mu się jednak skrócić dystans i trafić dwoma mocnymi uderzeniami. Pierwsza runda była badawcza - mało akcji z obu stron.

W drugiej odsłonie Valeriu był widocznie zmęczony. Natomiast Brichta był w pewnym momencie bliski przetoczenia, jednak Mircea popisał się świetnym balansem, utrzymując się na górze. Po chwili efektownie obalił! Valeriu znalazł się w pozycji bocznej. Runda skończyła się w parterze.

Obaj zawodnicy byli mocno zmęczeni w trzeciej rundzie. Jednak żaden z nich się nie wycofał, ciągle dochodziło do wymiany ciosów. Mircea znalazł się w pół gardzie, starając się zadawać krókie ciosy, lecz Brichta aktywnie się bronił. Sędzia był zmuszony podnieść walkę do stójki przez brak aktywności ze strony reprezentanta Mołdawii.

W czwartej odsłonie to Brichta zdominował w stójce, coraz częściej trafiając Mirceę. Leo efektownie trafił przeciwnika czystym jedzeniem, lecz Mircea to wykorzystał. Udało mu się skutecznie wejść w nogi i obalić. Valeriu natychmiastowo wszedł za plecy przeciwnika, zadając masę ciosów. Nagle wpiął efektownie duszenie - Brichta był zmuszony odklepać!

Po kilku rundach ciężkiej walki Valeriu Mircea wygrywa przez poddanie (duszenie zza pleców) w czwartej rundzie! Oznacza to, że został tym samym tymczasowym mistrzem KSW w wadze lekkiej.