Drugi pojedynek dzisiejszej gali, czyli Konrad Rusiński vs Krystian Bielski, zakończył się dość szybko. Po nim miała miejsce jedyna walka kobiet w karcie walk KSW 88, w której zmierzyły się Anita Bekus i Maria Silva. Warto podkreślić, że Brazylijka według kursów była zdecydowaną faworytką.

Silva wygrywa z Bekus przez jednogłośną decyzję sędziów

Początek walki był spokojny, a pierwsza minuta obyła się bez znaczących ciosów. Bekus zaczęła od klinczu, dociskając rywalkę do siatki. Silva skutecznie odwróciła pozycję, jednak wciąż mało się działo. Zawodniczkom udało się dwa razy obalić siebie nawzajem, jednak obydwie natychmiastowo wstały. Cała runda polegała jedynie na klinczu przy siatce, w pewnym momencie sędzia musiał upomnieć kobiety, aby zaczęły być aktywniejsze.

W następnej odsłonie Bekus spróbowała zaatakować z kontry, jednak to Brazylijka zastosowała skuteczną kombinację trafiając w twarz rywalki. Silva w drugiej rundzie zdecydowanie stała się aktywniejsza. Zadawała ona dużo ciosów, natomiast Anita cały czas się wycofywała. W pewnym momencie Maria znakomicie weszła za plecy, jednak czas się skończył. Ta runda zdecydowanie była na korzyść Silvy.

Silva dobrze radziła sobie w stójce, była ona świadoma swojej przewagi. Brazylijka w walce reagowała szybciej i celniej od Polki. Jednak w ostatniej rundzie Anicie udało się raz obalić. Maria od razu się podniosła, a pojedynek ponownie przeszedł w klincz. Bekus próbowała iść po nogi, ale Maria Silva świetnie się obroniła. W tym momencie czas się skończył, a wynik był oczywisty.

Po długiej walce Maria Silva pokonała Anitę Bekus przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 30-27).