Ryan Garcia, mimo młodego wieku, należy do grona najpopularniejszych pięściarzy na świecie. Kim jest Ryan Garcia? Ile zarabia amerykański zawodnik? Ryan Garcia pochodzenie – jakie są korzenie pięściarza? Wiek, waga, wzrost – jakie są parametry 23-latka?

Kim jest Ryan Garcia?

Ryan Garcia to amerykański pięściarz występujący w wadze lekkiej. Przez wielu uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanego zawodnika naszych czasów. Mimo młodego wieku na swoim koncie ma już liczne sukcesy. Od stycznia do maja 2021 roku był tymczasowym mistrzem organizacji WBC w wadze lekkiej. Zajmuje trzecie miejsce według magazyny “The Ring” w klasyfikacji najlepszych pięściarzy w dywizji lekkiej.

Ryan Garcia pochodzenie

Ryan Garcia urodził się i wychował w Stanach Zjednoczonych. Zawodnik jednak często mówi o swoich meksykańskim pochodzeniu. Do ringu często wnosi ze sobą nie tylko amerykańską, ale również meksykańską flagę. W ten sposób Garcia okazuje swoje przywiązanie do Meksyku.

Ryan Garcia wiek, waga, wzrost

Ryan Garcia wiek, waga, wzrost, czyli jakie są parametry amerykańskiego zawodnika? Garcia urodził się 8 sierpnia 1998 roku w Victorville w Kalifornii. Na ten moment ma 23 lata. Podczas kariery toczył swoje pojedynki w kategoriach junior lekkiej oraz lekkiej. Obecnie jest zawodnikiem wagi lekkiej, której limit ustalony jest na 61,2 kilograma. Amerykański zawodnik posiada 178 centymetrów wzrostu, tyle samo wynosi zasięg jego ramion.

Ryan Garcia boks

Ryan Garcia boks zaczął trenować w wieku siedmiu lat. Miał bardzo udaną karierę amatorską. Piętnastokrotnie wywalczył mistrzostwo kraju, a na ringach amatorskich jego łączny rekord wynosi 215-15. Na zawodowstwo zdecydował się przejść w wieku 17 lat.

W swoim debiucie zmierzył się z Edgarem Mezą. Garcia wygrał już w pierwszej rundzie przez techniczny nokaut. Swój pierwszy pas mistrzowski wywalczył we wrześniu 2017 roku. Wtedy to zmierzył się z Miguelem Carrizozą, a stawką pojedynku był pas WBC-NABF Junior w kategorii junior lekkiej. Garcia zwyciężył już w pierwszej rundzie przez nokaut. Starcie trwało zaledwie 30 sekund.

Kolejne pasy, WBC-NABF i WBO–NABO w kategorii junior lekkiej, wywalczył 4 maja 2018 roku. Jego rywalem był wtedy legitymujący się rekordem 26-4-1 Jayson Velez. Walka trwała 10 rund i o wyniku zadecydowali sędziowie, którzy punktowali jednomyślnie 99-91 na korzyść Ryana Garcii.

Po tej walce zdecydował się przejść do kategorii lekkiej. W debiucie w nowej dywizji zwyciężył z Carlosem Moralesem większościową decyzją sędziów. Pierwszy pas mistrzowski w wadze lekkiej wywalczył 2 listopada 2019 roku. Zmierzył się wtedy z Romero Duno, który w tamtym czasie posiadał rekord 21-1. Pojedynek został zakontraktowany na dwanaście rund, jednak Garcia zwyciężył już w pierwszej przez nokaut. Amerykanin wywalczył wtedy pas WBO–NABO oraz wakujący pas WBC Silver w wadze lekkiej.

Największym dotychczasowym wyzwaniem w karierze 23-letniego pięściarza był pojedynek z mistrzem olimpijskim z 2012 roku, Lukiem Campbellem. Pojedynek był niezwykle emocjonujący. Już w drugiej rundzie na deski padł Ryan Garcia. Był to pierwszy raz kiedy amerykański zawodnik zaliczył nokdaun. Pięściarz urodzony w Victorville szybko się jednak pozbierał i kontynuował pojedynek. Kolejne rundy były bardzo wyrównane z delikatnym wskazaniem na Garcię. Przełom nastąpił pod koniec piątej rundy kiedy 23-latek mocno naruszył Campbella. Pojedynek zakończył się w siódmej rundzie po idealnym ciosie Garcii na wątrobę, po którym Brytyjczyk nie był w stanie już kontynuować pojedynku. Amerykanin wywalczył w tym starciu tymczasowy pas mistrza świata WBC w kategorii lekkiej.

Ryan Garcia walki

Ryan Garcia walki, czyli kiedy można liczyć na kolejny występ Amerykanina? Następny pojedynek 23-latek miał stoczyć w czerwcu 2021 roku. Jego przeciwnikiem miał być doświadczony Javier Fortuna. Starcie to miało być eliminatorem do mistrzowskiego pojedynku z Davidem Haneyem o pas WBC w wadze lekkiej. Garcia wycofał się jednak z walki, aby “uporządkować swoje zdrowie i ogólne samopoczucie”. Na ten moment nie wiadomo kiedy Amerykanin powróci do ringu.

Ryan Garcia rekord

Ryan Garcia rekord, czyli jakim bilansem legitymuje się obecnie amerykański zawodnik? Garcia w tym momencie posiada nieskazitelny rekord 21-0. 18 ze swoich walk wygrywał przed czasem.

Ryan Garcia zarobki

Ryan Garcia dzięki swojej ogromnej popularności i wysokim umiejętnościom może liczyć na wyjątkowo wysokie gaże za walki. Dla przykładu za starcie z Francisco Fonseca Amerykanin otrzymał pół miliona dolarów. Na równie duże zarobki Garcia może liczyć dzięki umowom sponsorskim. Pięściarz współpracuje między innymi z Gatorade czy firmą odzieżową Gymshark. Portal “Celebrity Net Worth” wycenia Ryana Garcię na 10 milionów dolarów.

Ryan Garcia żona

Ryan Garcia żona, czyli czy amerykański pięściarz jest w związku małżeńskim? Na ten moment 23-latek nie ma żony. Jego partnerką była Catherine Gamez, z którą Garcia ma córkę. Dziecko przyszło na świat w 2019 roku. W 2020 roku pięściarz zaczął spotykać się modelką i influencerką Drea Celiną, z którą również ma córkę. Obecnie nie wiadomo z kim spotyka się Ryan Garcia.

Ryan Garcia Instagram

Ryan Garcia to jeden z najpopularniejszych pięściarzy na świecie. Ogromną popularność zawdzięcza nie tylko swoim umiejętnościom, ale także znajomością z braćmi Paul. Ryan Garcia nie ukrywa, że wspiera zarówna Logana jak i Jake’a Paula. Na swoim instagramie 23-latek zgromadził do tej pory prawie 9 milionów followersów. Jego konto można znaleźć pod nickiem @kingryan.


Kiedy urodził się Ryan Garcia?
Garcia urodził się 8 sierpnia 1998 roku w Victorville w Kalifornii.
Kiedy Ryan Garcia przeszedł na zawodowstwo?
Ryan Garcia zdecydował się przejść na zawodowstwo w wieku 17 lat.