Ryan Garcia, mimo młodego wieku, należy do grona najpopularniejszych pięściarzy na świecie. Sprawdź, kim jest Ryan Garcia i co wiadomo o amerykańskim zawodniku!

Kim jest Ryan Garcia?

Kto to Ryan Garcia? Ryan Garcia to amerykański pięściarz występujący w wadze superlekkiej. Przez wielu uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanego zawodnika naszych czasów.

Mimo młodego wieku na swoim koncie ma już liczne sukcesy. Od stycznia do maja 2021 roku był tymczasowym mistrzem organizacji WBC w wadze lekkiej. Zajmował trzecie miejsce według magazynu “The Ring” w klasyfikacji najlepszych pięściarzy w dywizji lekkiej.

Ryan Garcia pochodzenie

Ryan Garcia urodził się i wychował w Stanach Zjednoczonych. Zawodnik jednak często mówi o swoich meksykańskim pochodzeniu. Do ringu często wnosi ze sobą nie tylko amerykańską, ale również meksykańską flagę. W ten sposób Garcia okazuje swoje przywiązanie do Meksyku.

Ryan Garcia wiek

Ile ma lat Ryan Garcia? Ryan Garcia urodził się 8 sierpnia 1998 roku w Victorville w Kalifornii. Oznacza to, że aktualnie ma 25 lat.

Ryan Garcia waga

Aktualnie Ryan Garcia jest zawodnikiem kategorii superlekkiej, której limit jest ustalony na 63,5 kg. Na co dzień Garcia waży jednak ponad 70 kilogramów.

Ryan Garcia wzrost

Garcia zawodnik ma 178 centymetrów wzrostu.

Ryan Garcia walki

Ryan Garcia walki, czyli kiedy można liczyć na kolejny występ Amerykanina? Ostatni pojedynek 25-latek stoczył 21 kwietnia 2024 roku. Jego rywalem był Devin Haney, a stawką walki pas mistrzowski WBC w kategorii superlekkiej. Garcia pokonał Haneya przez większościową decyzję sędziów.

Ryan Garcia rekord

Ryan Garcia rekord, czyli jakim bilansem legitymuje się obecnie amerykański zawodnik? Garcia podczas swojej kariery zawodowej poniósł tylko jedną porażkę. Wygrał natomiast 24 walki, w tym 20 przed czasem.

Rekord Boks: 24-1, 20 KO

Ryan Garcia zarobki

Ryan Garcia dzięki swojej ogromnej popularności i wysokim umiejętnościom może liczyć na wyjątkowo wysokie gaże za walki. Do tej pory najwięcej zarobił za starcie z Gervontą Daviesem. Nieoficjalnie gaża Garcii opiewała na 30 milionów dolarów.

Ryan Garcia boks

Ryan Garcia boks zaczął trenować w wieku siedmiu lat. Miał bardzo udaną karierę amatorską. Piętnastokrotnie wywalczył mistrzostwo kraju, a na ringach amatorskich jego łączny rekord wynosi 215-15. Na zawodowstwo zdecydował się przejść w wieku 17 lat.

W czasie swojej kariery zdobywał między innymi pasy WBC-NABF, WBO–NABO czy WBC Silver. Największym sukcesem Ryana Garcii było zdobycie tymczasowego pasa WBC w wadze lekkiej w 2021 roku. Aktualnie toczy pojedynki w dywizji superlekkiej.

Ryan Garcia żona

Ryan Garcia żona, czyli czy amerykański pięściarz jest w związku małżeńskim? Na ten moment 25-latek nie ma żony. Wiadomo, że jego partnerką była Catherine Gamez, z którą Garcia ma córkę. Dziecko przyszło na świat w 2019 roku. W tym samym roku pięściarz zaczął spotykać się modelką i influencerką Andrea Celiną, z którą ma dwójkę dzieci. Garcia i Celina wzięli ślub, jednak w 2024 ogłosili, że zdecydowali się na rozwód.

Ryan Garcia Savannah Bond

W kwietniu 2024 roku, tuż przed walką Garcii z Haneyem media obiegła informacja, że Ryan spotyka się z gwiazdą filmów dla dorosłych, którą jest Savannah Bond. Co więcej, para ogłosiła, że doszło do zaręczyn.

Ryan Garcia Instagram

Ryan Garcia to jeden z najpopularniejszych pięściarzy na świecie. Ogromną popularność zawdzięcza nie tylko swoim umiejętnościom, ale także znajomością z braćmi Paul. Na swoim Instagramie 25-latek zgromadził do tej pory prawie 11 milionów followersów. Jego konto można znaleźć pod nickiem @kingryan.


Kiedy urodził się Ryan Garcia?
Garcia urodził się 8 sierpnia 1998 roku w Victorville w Kalifornii.
Kiedy Ryan Garcia przeszedł na zawodowstwo?
Ryan Garcia zdecydował się przejść na zawodowstwo w wieku 17 lat.