Psychotrop to kolejny zawodnik, który spróbował swoich sił w MMA na gali MMA-VIP, którą organizował Marcin Najman. To również on był odpowiedzialny za nagłośnienie ostatniej afery związanej z niepokojącym filmikiem Popka, czy dramy Fagaty z Żabsonem. Co o nim wiadomo?

Kim jest Psychotrop?

Kim jest Psychotrop? Jest to kontrowersyjny raper, który opisuje siebie również jako streamera oraz artystę. Działa również w tematyce commentary, natomiast robi to bez cenzury, a jego treści nie można nazwać tymi z kategorii family friendly. Przez kilka lat siedział w więzieniu, a mimo to nadal znajduje się w przestrzeni internetowej. Gruchała był nawet gościem "Aferek" Boxdela.

Psychotrop imię i nazwisko

Jak Psychotrop nazywa się naprawdę? Jego imię i nazwisko to Alan Gruchała.

Psychotrop wiek

Jeśli chodzi o wiek, Psychotropa to mężczyzna urodził się w styczniu 1994 roku. W 2024 roku skończył 30 lat.

Psychotrop wzrost

Ile wzrostu ma raper i streamer? Psychotrop mierzy 173 centymetry wzrostu.

Psychtrop waga

Ile waży Psychtrop? Podczas oficjalnego ważenia do jego walki mogliśmy dowiedzieć się, że mężczyzna waży 79 kilogramów.

Psychorop rekord

Raper w swojej karierze stoczył zaledwie jeden pojedynek w MMA, który zakończył się jego porażką. Z tego też względu jego rekord jest następujący.

Rekord MMA: 0-1

Psychotrop walki

Psychotrop walki w przeszłości więc już toczył, ale nieco inne, niż te na zasadach MMA. Trudno znaleźć informacje na temat tego, czy miał styczność ze sportami walki. Wszystko wskazuje więc na to, że jego pojedynek na gali MMA-VIP 2 był debiutanckim, jeśli chodzi o sportową odmianę walki. Swój angaż w federacji skomentował w następujący sposób, odnosząc się do wydarzeń z przeszłości:

Nareszcie mogę roz... komuś głowę i nie dostać za to wyroku

Psychotrop MMA-VIP

Patrząc jednak na przeszłość mężczyzny, wielu kibiców negatywnie odebrało fakt, że Psychotrop zawalczył na gali MMA-VIP 2. Początkowo, jego rywalem w debiutanckim pojedynku miał być inny debiutant, Oliwier "Detailer" Gajewski. Jak się jednak okazało, ostatecznie przeciwnikiem Psychotropa był Ryszard "Szczena" Dąbrowski.

Psychotrop vs Szczena

Debiutancki i jak na razie jedyny pojedynek Psychotropa miał miejsce na MMA-VIP 2 nie trwał zbyt długo. Ponadto nie zakończył się pozytywnie dla rapera. Walka bowiem skończyła się już w pierwszej rundzie na korzyść "Szczeny". Gruchała nabawił się wówczas kontuzji nogi i nie był w stanie kontynuować pojedynku. Było to jednoznaczne z jego przegraniem.

Psychotrop rap

Psychotrop w przeszłości był znany jako HST Djobeł. Nagrywał horror rap, a kojarzony był między innymi z wytwórnią słynnego Liroya. Z pewnością był to nietypowy gatunek muzyczny jak na polską scenę hip-hopu. Wzbudzał tym samym sporo kontrowersji. Psychotrop rap miał swoje grono odbiorców - nagrywał kolejne kawałki i wydawał płyty. Jego ciekawie zapowiadająca się kariera została przerwana w 2014 roku.

Psychotrop kontrowersje

Pod hasłem „Psychotrop kontrowersje” można znaleźć wiele informacji, głównie odnoszących się do jego muzyki. W 2014 roku o raperze było jednak głośno z innego powodu. Został on bowiem wówczas oskarżony o usiłowanie zabójstwa. "Między mężczyznami wywiązała się szamotanina i Alan G. zadał kuzynowi swojej dziewczyny cztery ciosy w klatkę piersiową" - czytamy w sieci. Ostatecznie zawodnik MMA-VIP w więzieniu spędził trzy lata.

W lipcu 2019 roku Psychtrop kontrowersje po raz kolejny pojawiły się w polskim internecie. Tym razem mężczyzna znany w przeszłości jako HST Djobeł w Olsztynie zaatakował innego mężczyznę nożem, gdyż ten wyśmiewał jego twórczość. Był agresywny także wobec policjantów i trafił do aresztu. "Napastnik chciał ranić swoją ofiarę w głowę. Nie udało mu się to, bo znajomi szybko obezwładnili Psychotropa" - donosili wówczas dziennikarze Gazety Wyborczej.

Aktualnie mężczyzna często nagłaśnia spore dramy internetowe. W 2024 roku był prowodyrem nagłośnienia wycieku niepokojących nagrań Popka z psem. To on odpowiadał również za opublikowanie screenów dotyczących dramy Fagaty z Żabsonem. Jak sam przyznał, w razie potrzeby nagłośnienia jakiegoś wydarzenia, to należy się do niego zgłosić.

Psychotrop Instagram

Psychotrop Instagram jest równie kontrowersyjny, co sam autor profilu. Jego Instagrama pod nazwą @sajko.666 śledzi ponad 134 tysiące obserwujących. Nie jest jednak zbyt aktywny pod względem dodawania postów. Mężczyzna ma również osobne konto @psychodramy, na którym publikuje więcej materiałów dotyczących rozmaitych afer w sieci.


Czy Psychotrop siedział w więzieniu?
Tak, Psychotrop spędził w więzieniu trzy lata - od 2014 do 2017 roku.
Z kim Psychotrop zawalczył na MMA-VIP?
Jego przeciwnikiem na gali MMA-VIP 2 był "Szczena".