Po tym, jak na polskim rynku sportów walki pojawiło się wiele organizacji z walkami typu freakfight, czas na... wrestling. Co to jest Prime Time Wrestling? Prime Time Wrestling historia – kiedy ogłoszono założenie organizacji? Prime Time Wrestling włodarze – kto stoi za tym projektem? Prime Time Wrestling zawodnicy – kto będzie brał udział w galach? Prime Time Wresling zasady – na jakich zasadach będą odbywać się pojedynki?

Prime Time Wrestling co to jest?

Co to jest Prime Time Wrestling? Jest to organizacja, podczas której odbywać się będą pojedynki wrestlingu. O tym, co to jest Prime Tie Wrestling, z pewnością najlepiej wie... sama organizacja, która tak opisała projekt na oficjalnej stronie:

„Prime Time Wrestling (PTW) to rewolucyjny projekt, który angażuje widza w niesamowite show, jakim jest pro wrestling. Na oczach publiczności rozgrywają się efektowne pojedynki barwnych postaci przepełnione karkołomnymi akrobacjami i niesamowitymi zwrotami akcji, a wszystko to tworzy nietuzinkową fabułę rodem z najlepszych filmów sensacyjnych” - czytamy na oficjalnej stronie organizacji.

Sam wrestling jest to natomiast rodzaj rozrywki sportowej, podczas której walka łączy się z umiejętnościami aktorskimi. Akcje zawodników, które wydają się prawdziwe, w rzeczywistości są wyreżyserowane i zaplanowane. Wrestling szczególnie popularny jest w Stanach Zjednoczonych.

Prime Time Wrestling historia

Prime Time Wrestling historia, czyli kiedy to wszystko się zaczęło? Start projektu, poprzez ogłoszenie rozpoczęcia działalności na mediach społecznościowych, przypadł na koniec czerwca 2021 roku. Wówczas dowiedzieliśmy się, że Prime Time Wrestling historia się rozpoczyna, a projekt wchodzi w życie.

Prime Time Wrestling nie ma być tylko galą wrestlingu, ale też swego rodzaju akademią dla nowych zawodników, którzy właśnie poprzez udział w projekcie mogą na dobre wejść w świat polskiego wrestlingu. Do projektu dołączyć można zresztą nie tylko w roli zawodnika, ale również sędziego czy komentatora.

„Każdy z Was może znaleźć swoje miejsce w ekscytującym świecie pro wrestlingu. Chcesz być zawodnikiem/zawodniczką, menedżerem, sędzią, konferansjerem, reporterem, komentatorem? Widzisz potencjał w pro wrestlingu i chcesz wejść w projekt jako sponsor, inwestor lub w innej roli zakulisowej? A może masz rewelacyjny pomysł, którym chciałbyś się z nami podzielić? Zgłoś się do nas i bądź częścią rewolucji!” - czytamy w komunikacie, zachęcającym do dołączenia do projektu.

Prime Time Wrestling włodarze

Prime Time Wrestling włodarze – kto stoi za tym całym zamieszaniem? Przede wszystkim Arkadiusz Pan Pawłowski, były głos FAME MMA, aktualnie związany z organizacją High League. W przeszłości Pawłowski zaangażowany był w różnego rodzaju projekty związane z wrestlingiem w Polsce, a teraz rusza ze swoją federacją. Jak czytamy na oficjalnej stronie organizacji, drugim z założycieli jest Marcin Rzeźniczek.

Zobacz także - kim jest Arkadiusz Pan Pawłowski?

„Dziękuję Wam za tyle ciepłych słów i wsparcia dla nowego projektu, który jest spełnieniem marzeń dla mnie i podobnych wrestlingowych wariatów” - komentował start projektu Pawłowski na swoich mediach społecznościowych.

Arkadiusz Pan Pawłowski – założyciel
Marcin Rzeźniczek - założyciel

Prime Time Wrestling zawodnicy

Prime Time Wrestling zawodnicy to coś, co będzie tworzyć federację i przyciągać kibiców do oglądania kolejnych gal. Czy już coś wiadomo, jeśli chodzi o to, kto będzie walczył w Prime Time Wrestling?

W momencie ogłoszenia startu organizacji ogłoszono też, że w projekt jako zawodnik zaangażowany będzie Szymon „Taxi Złotówa” Wrzesień, czyli zawodnik mający za sobą pojedynki na zasadach MMA w takich organizacjach, jak FAME MMA czy MMA-VIP. Tym razem spróbuje swoich sił jako wrestler.

Oprócz "Taxi Złotówy", na liście zawodników na oficjalnej stronie federacji znajdziemy takich wrestlerów, jak Joe E. Legend, Gracjan Korpo czy Nano Lopez.

Prime Time Wrestling zasady

Prime Time Wrestling zasady to coś, co będzie nieco trudne do ustalenia. Walki wrestlingu są bowiem ustawione i wyreżyserowane, choć często zawodnicy improwizują, gdyż nie wszystko da się przewidzieć i zaplanować. Pojedynki bazują na zapasach i różnego rodzaju dźwigniach, rzutach czy akcji z powietrza. Często w walkach używane są również różnego rodzaju przedmioty, jak krzesła czy drabiny.

Na koniec trzeba jednak pamiętać, że jest to reżyserowane widowisko, któremu towarzyszy fabuła i historia poprzedzająca pojedynek. Nie jest to prawdziwa walka, jaką znamy z ringów bokserskich czy klatek do MMA.

Nazwa galiPrime Time Wrestling
Włodarze galiPan Pawłowski, Marcin Rzeźniczek
Dyscyplina sportuWrestling
Gwiazda galiSzymon "Taxi Złotówa" Wrzesień


Czym jest Prime Time Wrestling?
Prime Time Wrestling to federacja organizująca gale wrestlingu.
Kto stoi za projektem Prime Time Wrestling?
Jednym z włodarzy jest Arkadiusz Pan Pawłowski, były prowadzący gale FAME MMA.