Oficjalne początki Zawód: Typer sięgają lipca 2015 roku. Działalność jest kontynuacją innej grupy bukmacherskiej na Facebooku, stąd korzeni aktualnego portalu można szukać nawet w 2012 roku.

Zawód: Typer to największa społeczność bukmacherska w Polsce, która zrzesza ludzi zainteresowanych zakładami i obstawianiem wydarzeń sportowych. Nasza grupa facebookowa skupia już ponad 180 tysięcy osób!

Nad całym portalem czuwa grupa młodych, zaangażowanych ludzi, którzy chcą pomagać, edukować, dostarczać rozrywki i budować relacje w społeczności sympatyków bukmacherki.

Co zyskujesz, dołączając do naszego grona?

  • informacje o najciekawszych promocjach i bonusach u legalnych polskich bukmacherów
  • pole do wymiany zdań o meczach i typach bukmacherskich z tysiącami osób
  • codzienny dostęp do analiz i typów na różne dyscypliny i ligi
  • liczne konkursy i turnieje, w których nagrodami są freebety do bukmacherów czy gadżety Zawód: Typer
  • fachową pomoc w zakresie wszystkich spraw związanych z zakładami
  • treści edukacyjne w tematyce zakładów bukmacherskich
  • aktualizacje wszelkich bieżących kwestii związanych z bukmacherami i ich działalnością
  • treści rozrywkowe współtworzone ze znanymi dziennikarzami oraz influencerami
  • możliwość uczestnictwa w życiu społeczności bukmacherskiej i budowania relacji opartych na wspólnej pasji :)

Współpracujemy z komentatorem TVP - Adamem Kotleszką, twórcą internetowym - Parisem Platynovem, byłym piłkarzem oraz ekspertem - Sebastianem Milą oraz Wydawnictwem Arena. Jesteśmy autorami świetnie przyjmowanych tekstów z serii #CiekawoZTka oraz #HistoriaZdjęcia. Prowadzimy comiesięczny turniej Typy Dnia, w których biorą udział Typerzy z całego kraju. Cyklicznie organizujemy również turniej Puchar Typera, poprzez który wspólnie z członkami naszej społeczności wspieramy różne przedsięwzięcia charytatywne. Ambasadorem VI Edycji Pucharu Typera został Sebastian Mila.
Zawód: Typer istnieje nie tylko w internecie, lecz pozostawia po sobie coraz więcej śladów w codziennym życiu. W 2019 roku Zawód Typer został oficjalnym partnerem polskiego wydania biografii Mohameda Salaha. Sponsorujemy też amatorskie turnieje sportowe i włączamy się w akcje charytatywne, wspierając organizacje pomagające osobom kochającym sport. Jesteśmy organizatorem cyklicznego Turnieju Typerskiego 1vs1, z którego zebrane środki przekazujemy na cele dobroczynne.

W listopadzie 2019 wzięliśmy udział w największym quizie piłkarskim w Polsce, który gości także najlepszych dziennikarzy sportowych w kraju - Michała Pola, Mateusza Borka czy Tomasza Smokowskiego.


Od czerwca 2021 roku jesteśmy również sponsorami występującego w warszawskiej A-klasie klubu Coco Jambo Warszawa. Zespół zyskał ogromną sympatię fanów piłkarskich z całego kraju poprzez swoje nieszablonowe działania w mediach społecznościowych. Coco Jambo zajmuje drugie miejsce spośród 46 warszawskich klubów piłkarskich pod względem popularności w internecie, a przez media określany jest jako najpopularniejszy klub amatorski w Polsce. Zawód: Typer został Sponsorem Głównym Klubu, a logo naszego portalu widnieje na froncie koszulek meczowych Coco Jambo.

Zespół Zawód Typer:

Michał Sulej - Założyciel i CEO Zawód Typer. Od wielu lat fan hiszpańskiej piłki. Zaczęło od Leo Messiego i Barcelony, przez Sevillę, potem Granadę, aż do sympatii dla większości zespołów La Liga. Sam także kopię piłkę - na amatorskim poziomie. Oprócz tego lubię spędzać czas na siłowni lub przy książkach.

Gabriel Szlędak - Grafik. pasjonat boksu, grafiki komputerowej oraz wieloletni fan Chelsea. Na co dzień pracuje jako grafik oraz trener personalny. Miłość do sportów zaczęła się od ojca, który był piłkarzem i zaraził mnie tym pięknym światem. Poza tym interesuje grami, technologią i psychologią.

Jakub Rzeźnicki - Redaktor. Zakochany w FC Barcelonie od czasów Franka Rijkaarda pasjonat piłki nożnej. Aktywny kibic, piłkarz amator i miłośnik wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej. W gronie jego pasji znajdują się również gotowanie, skandynawskie kryminały i gry komputerowe. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Wydziale Filologicznym UŁ.

Mateusz Bukowski - Redaktor. Kłania się świeżo upieczony licencjat, dla którego film, książka i sport stanowią swoistą Świętą Trójcę. W sercu mam wyrytego koguta stojącego na piłce, ponieważ zdarzyło się kiedyś zakochać w Tottenhamie. Angielski futbol zdaje się nie mieć przede mną tajemnic, a mimo to i tak, (w czym upatruję jego piękna) co sezon na nowo zaskakuje.

Michał Kołodyński - Redaktor. Moja pasją jest piłka nożna. Zaczęło się w '97 od oglądania Realu Madryt w Lidze Mistrzów. W piłce najbardziej cenię kreatywność. Tak zostałem fanem Gutiego i Królewskich. Ta zajawka trwa do dziś. W bukmacherce interesuje mnie statystyczne podejście do analizy meczów. Poza futbolem uwielbiam gotowanie. A dla relaksu lubię zagrać w texas hold'em, ale tylko na żywo 😉